logo
امروز : چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
امام رضا (ع):هر کس اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش مى زداید. (الکافى، ج ۲، ص ۲۰۰)
[ 2021/8/4 ] [ 25 ذو الحجة 1442 ]
شناسه خبر : ۱۹۹۹۹
رئیس اتحادیه قنادان استان زنجان:

افزایش قیمت مواد اولیه باعث متضرر شدن قنادان شده است

افزایش-قیمت-مواد-اولیه-باعث-متضرر-شدن-قنادان-شده-است
رئیس اتحادیه قنادان استان زنجان گفت: افزایش یکباره قیمت مواد اولیه باعث متضرر شدن قنادان شده است.

رسول محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا با اشاره به افزایش قیمت مواد اولیه کار قنادان را مختل کرده است اظهار کرد: افزایش قیمت مواد اولیه باعث شده قیمت شیرینی‌ها نیز  افزایش یابد.

وی تصریح کرد: افزایش مواد اولیه از جمله آرد، تخم‌مرغ، روغن، شکر و غیره باعث شده قنادان متضرر ‌شوند.

رئیس اتحادیه قنادان استان زنجان با بیان اینکه در مقطعی در بازار کمبود روغن داشتیم بیان کرد: در حال حاضر در بازار هیچ گونه کمبودی نداریم اما افزایش قیمت‌ مواد اولیه کار را برای قنادان سخت‌تر کرده است.

وی با تاکید براینکه در سال گذشته شکر با قیمت دولتی در بازار توزیع می‌شد و قنادان می‌توانستند نیاز خود را با قیمت پایین تهیه کنند عنوان کرد: در حال حاضر شرایط تغییر کرده و قیمت شکر دولتی با بازار آزاد تفاوتی ندارد بنابراین کسی از قنادان تمایلی برای تامین نیاز با شکر دولتی ندارند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر در بازار روغن و شکر به اندازه کافی وجود دارد و در رابطه با مواد اولیه هیچ مشکلی وجود ندارد و تنها مشکلی که با آن مواجه هستیم افزایش قیمت‌ مواد اولیه است.

محمدی در ادامه به نظارت بر فعالیت کارگاه‌های قنادان اشاره و خاطرنشان کرد: نظارتهای بهداشتی به صورت مستمر از کارگاه‌های قنادان انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در رابطه با موارد بهداشتی در استان زنجان مشکلی وجود ندارد و همه قنادان پروتکل‌های اعلامی را با جدیت رعایت می‌کنند.

محمدی اظهار داشت: افزایش یکباره قیمت شکر از ۷ هزار تومان به بیش از ۱۲ هزار تومان و افزایش ۵ تا ۵ برابری قیمت روغن باعث وقوع مشکلات متخلفی می‌شود.

وی بیان کرد: در یک سال گذشته به دلیل شیوع کرونا در استان زنجان قنادان با مشکلات بسیاری مواجه شده و بسیار متضرر شدند.//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *