logo
امروز : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱:۲۸
امام سجاد(ع): بدا به حال كسى كه يك هايش ( گناهانش ) بر ده هايش (حسناتش ) چيره شود(تحف العقول،281)
[ 2022/1/19 ] [ 15 جمادی الثانیه 1443 ]
شناسه خبر : ۱۹۶۵۷

فشار خون بالا در شب خطرناک است

فشار-خون-بالا-در-شب-خطرناک-است
نتایج یک مطالعه هشدار می‌دهد مردانی که در شب فشار خون بیشتری نسبت به روز دارند، ۱.۶ برابر بیشتر در معرض ابتلا به زوال عقل هستند.

به گزارش موج رسا;  به نقل از دیلی‌میل، نتایج یک مطالعه هشدار می‌دهد مردانی که در شب فشار خون بیشتری نسبت به روز دارند، ۱.۶ برابر بیشتر در معرض ابتلا به زوال عقل هستند.

محققان سوئدی دریافتند، فشار خون  بالا در شب عامل خطر بسیار مهمی برای بروز بیماری آلزایمر و زوال عقل در مردان مسن است و این موضوع حتی بیشتر از فشارخون بالا در روز اهمیت دارد.

فشار خون بالا، به ویژه در میانسالی، یک عامل خطرناک برای زوال عقل است؛ حدود ۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان با بیماری آلزایمر زندگی می‌کنند که ۵۰ تا ۷۰ درصد موارد زوال عقل را تشکیل می‌دهد.

این متخصصان از دانشگاه اوپسالا در سوئد معتقدند فشار خون بالاتر در شب نسبت به روز می‌تواند خطر بیماری آلزایمر را افزایش دهد.

تیم تحقیق در مقاله خود  که در مجله فشار خون بالا منتشر شده می‌گوید: «ما دریافتیم که افت فشار خون سیستولیک معکوس با خطر بیشتری برای تشخیص هر گونه زوال عقل و بیماری آلزایمر مرتبط است».

هنگامی که قلب می‌زند، خون را از طریق شریان‌ها به بقیه بدن می‌رساند. این نیرو بر روی آن رگ‌های خونی فشار وارد می‌کند که فشار سیستولیک است. فشار سیستولیک طبیعی زیر ۱۲۰ میلی متر جیوه است./فارس

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *