logo
امروز : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۷:۰۷
امام سجاد(ع): بدا به حال كسى كه يك هايش ( گناهانش ) بر ده هايش (حسناتش ) چيره شود(تحف العقول،281)
[ 2021/12/1 ] [ 25 ربيع الثانی 1443 ]
شناسه خبر : ۱۸۷۶۶

واکنش حجت الاسلام هادی صادقی به اظهارات آقای امجد

واکنش-حجت-الاسلام-هادی-صادقی-به-اظهارات-آقای-امجد
حجت الاسلام و المسلمین دکتر هادی صادقی، در واکنش به اظهارات آقای امجد بعد از اعدام نیما زم سخنانی را ایراد نمودند.

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام و المسلمین دکتر هادی صادقی، در واکنش به اظهارات آقای امجد بعد از اعدام نیما زم سخنانی را ایراد نمودند که شرح آن در ذیل آمده است:

آقای امجد از روحانیون با سابقه‌ای است که در دوران پس از انقلاب، همراه انقلاب بودند و مسئولیت‌هایی را هم بر عهده گرفتند؛ ولی بیشتر سعی داشتند در حوزه اخلاقی و تهذیب نفوس کار کنند و توانستند جوانانی را جذب کنند.

ایشان استادانی همچون مرحوم آیت‌الله بهجت، آیت‌الله بهاءالدینی و آیت‌الله خوشوقت را دیدند و با این بزرگوران انس داشتند. خاطرمان هست جلسات پنج‌شنبه‌ کرمانشاهی‌ها که علمای کرمانشاهی در محضر آیت‌الله خوشوقت (رحمه‌الله علیه) با حضور بزرگان شرکت داشتند و روضه با صفایی بود که آقای امجد هم از اصحاب آن جلسه بودند.

به خاطر انسی که همان زمان داشتیم، دلمان به درد آمد که چرا ایشان به اینجا رسید و به همه ظلم کند؟ سخنان ایشان فقط ظلم به رهبری معظم انقلاب نیست، ظلم به امام و شهداء و خانواده ایشان است؛ در یک کلام ظلم به نظام و انقلاب است.

ما این سخنان را از کسی می‌شنویم که ظاهراً به امام و مقام معظم رهبری خیلی ارادت داشته و در گذشته‌ها همواره در جلساتش از ایشان یاد کرده است. حتی آن زمان که مرحوم منتظری به نوعی از منافقان حمایت کردند، ایشان جز منتقدان آقای منتظری بودند که چرا در برابر مراد و استادش، امام بزرگوار ایستاده است؟ چطور شد که خودشان همان موضع را در پیش گرفته و کار ایشان به جایی رسیده که از یک مصداق بسیار روشن جاسوسی، خیانت، حمایت از تروریسم و آموزش‌های ترور حمایت کرده و او را شهید می‌خواند؟

نیما زم وضعیتش روشن است، خودش صریحاً به جاسوسی برای سرویس‌های اطلاعاتی فرانسه و با واسطه برای اسرائیل اعتراف کرده است؛ حتی اگر گفته شود تحت فشار بازجویی این اظهارات بیان شده، مصاحبه‌های وی در فرانسه و کانال آمدنیوز برای هر انسان منصفی که اندکی اطلاعات روز داشته باشد، مصداق بارز خیانت به کشور، مردم و افساد فی الارض است.

فیلم‌های مصاحبه، حمایت و تشویق وی نسبت به فردی که جنبش ری استارت را راه انداخت که به گفته خودش بیش از چهل مسجد را به آتش کشید و به مردم حمله کرد و اموال آنان را آتش زد، در دسترس همگان هست! اگر این کارها و آموزش‌ شیوه‎‌های انفجار و تشویق به اعتراضات خونین، افساد فی الارض نیست، نامش چیست؟

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اعتراض آقای امجد به نحوه دستگیری زم، سوالی را مطرح می‌کند: آیا شما می خواستید یک جاسوس، خائن و جنایتکار با پای خودش بیاید یا او را با سلام و صلوات بیاورند؟! شما به همه ظلم کرده‌اید.

از طرفی ده‌ها قاضی که در جریان پرونده او بوده‌اند و قضات دیوان عالی کشور را به ظلم و جنایت متهم کرده‌اید و به زم صفت شهید دادید! این ظلم به سپاه، دستگاه قضایی، مردم و شهدا است.چرا منافقان را که جنایت و خیانت‌هایشان بر همگان عیان است، حمایت می‌کنید و «شهید» خطاب می‌کنید!؟ شما به امام (ره) هم ظلم کرده‌اید و این، ظلم عجیبی است!

آیا همین نیما زم اطلاعات سردار شهیدمان؛ شهید سلیمانی را به دشمنان نمی‌فروخته است؟ اینگونه سخنان و موضع‌گیری هایی که در گذشته نیز داشته‌اید؛ نظیر پیام تسلیت برای مرگ یکی از سران منافقین، چه حکمی دارد؟ آیا دل علاقه مندان به شهید عزیز، قهرمان ملی و مکتبی، قهرمان ملت‌های مسلمان و مستضعفان جهان را سوزاندید و دل دشمنان آن‌ها را شاد نکردید؟ تامل کنید و ببینید چه کسانی و در کجا از سخنان شما خوشحال شده و برایتان سوت و کف زدند!

گویا از نظام جمهوری اسلامی آگاهی و شناخت کافی ندارید. این نظام، نظامی سلطنتی نیست که با اشاره یک سلطان همه چیز حل و فصل شود. در نظام جمهوری اسلامی تفکیک قوا و مسئولیت وجود دارد و مسئولیت‌های رهبری مشخص است. ایشان در جزئیات دخالتی ندارند و هر دستگاه در جایگاه خود انجام وظیفه می‌کند. شما از واقعیت‌های جاری در کشور بسیار فاصله دارید.

در نظام جمهوری اسلامی، مسئولیت رهبری، تبیین سیاست‌های کلی نظام و ترسیم خط مشی‌های آن است. رهبری از طرفی حافظ جنبه اسلامیت و مردمیت نظام‌اند و از آرای مردم حفاظت می‌کنند. اگر جایی رای ایشان مخالف رای مردم بوده است، با مردم همراهی کرده‌اند و حامی منتخبان و آرای مردمی بوده‌اند.

شما به علما هم ظلم کرده‌اید. مجلس خبرگان را «مجلس خفتگان» خوانده‌اید. چطور می‌شود انسانی که در مسیر سیر و سلوک اخلاقی بوده است اینگونه به همه اهانت کند؟ کجا رفت اخلاق و ادب و مراقبت‌ها؟

به گفته برخی اصلاح‌طلبان گویا در «قرنطینه ذهنی» قرار گرفته‌اید که این همه با واقعیت‌ها بیگانه‌اید. لطفاً اخبار و اطلاعات را از مجاری و مسیرهای مختلف دریافت کنید، چرا که از جهات مختلف بی‌اطلاعید!ما نگران سوء عاقبت‌تان هستیم.

جناب آقای امجد، ما دلمان می‌خواهد در دامان اسلام، مردم عزیز مسلمان، خاندان شهداء و حوزه‌های علمیه باشید؛ نه کنار منافقان در دامان کفر و تحت حمایتشان.

همه کسانی که این روزها پیام داده و شما را خطاب قرار داد‌ه‌اند و یا گفت و گویی داشتند، خیر شما را خواسته‌اند. سال امام علی (ع) یادمان نمی‌رود، دانشجویان را دور خود جمع می‌کردید و آن‌ها را اینگونه خطاب قرار می‌دادید: «سال علی بن ابی طالب است...اطاعت از خامنه‌ای واجب است»

ما نمی‌گوییم با احساسات، سوز و تمایلات شخصی اطاعت از امام خامنه‌ای را پی‌گیری کنید؛ چرا حرمت این پدر امت را می‌شکنید؟ کسی که انسجام ملت را با عزت در مقابل دشمنی امریکا و دیگران در همه تلاطم‌ها حفظ کرده‌اند و مملکت را به پیش‌برده‌اند.

این پدر امت، این ملت کسانی هستند که امروز حرف اول را در منطقه می‌زنند و بدون نظر آن‌ها اتفاقی نمی‌افتد. صهیونیست‌ها را برای اولین بار در منطقه عقب رانده و پشت‌حصارهای خودشان زمین‌گیر کردند و تا دریای مدیترانه نفوذ ایران را افزایش دادند.

همان ملت سرافزار و پدر امتی که حامی ملت‌های مظلوم، پابرهنگان و کودکان گرسنه یمن هستند. یک تنه در مقابل سیل سلاح‌های امریکایی، انگلیسی و فرانسوی که به کشورهای عربستان سعودی و امارات سرازیر می‌شود، یمنی‌ها را توانمند کرده تا مقاوت چند ساله را رقم بزنند. در سالهای طولانی فلسطینیان را در مقابل صهیونیست‌ها یاری کردند.

مشکلات در کشور قطعاً هست؛ اما اگر بقیه همراه شده و دولت‌ها نیز با رهبری همراهی بیشتری داشته باشند؛ همه مسئولان با قوت بیشتر در راستای منویات ایشان در مسیر خدمت به مردم حرکت کنند، حتماً انشاالله توفیقات بیشتری حاصل خواهد شد.

آیا همین که پدر این امت در مقابل ظلم ظالمان ایستاده و در برابر قدرتمندان عالم حرفش را بزند، کار کمی بوده است؟ اگر شما پدر امت را تضعیف کنید راه را برای دشمن باز کرده‌اید. با شکستن اقتدار رهبری، انسجام ملی را بهم بزنید، دودش به چشم چه کسانی می‌رود؟ به مستضعفان عالم هم ضربه می‌زنید. چرا که ستون خیمه این کشور رهبری است، هیچ فرزندی اگر با دیگر فرزندان خانواده اختلاف داشته باشد، ستون خیمه را ویران نمی‌کند، البته اگر عاقل باشد.

مگر اولیای دین به ما نگفته‌اند که در مخالفت‌هایتان حد نگه‌دارید؟ چطور می‌شود شما که در مسیر تهذیب نفس و سیر و سلوک بوده‌اید؛ اینگونه به همه اهانت و ظلم می‌کنید؟

در توبه همیشه باز است. از خدا می‌خواهیم که به همه توفیق بازگشت به خصوص به شما جناب آقای امجد عنایت کند. گاهی بازگشت سخت است و پل های پشت سر خراب شده است و به قول فرمایش حضرت علی (ع) خودش پلی می‌شود برای دشمنان و محاربان خدا و رسولش.

دوستان شما منتظرند؛ از این قرنطینه ذهنی و نابسامانی معرفتی خارج و از خواب غفلت بیدار شوید، به خودتان بیایید و در مسیر های دریافت اخبار و اطلاعات تجدید نظر کنید.

ما چشم به راه هستیم. این راهی که حمایت و تشویق دشمنان اسلام، منافقین و فرانسوی‌های حمایتگر اهانت کنندگان به رسول خدا را کسب می کند سقوط و دوزخ است و خطری بزرگ است.

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *