logo
امروز : دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/18 ] [ 4 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۸۱۲۶
کارشناس مسائل اقتصادی مطرح کرد؛

رکود شدید در انتظار بخش مسکن/ قیمت مسکن کاهش می‌یابد

رکود-شدید-در-انتظار-بخش-مسکن-قیمت-مسکن-کاهش-می‌یابد
کارشناس مسائل اقتصادی گفت: با توجه به شرایط موجود انتظار می‌رود بخش مسکن با رکود شدیدی در سه سال آینده مواجه شود.

حسین محمودی اصل امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: قیمت مسکن آنطور که رئیس املاک گفته است 15 درصد افت داشته است و در صورت ثبات نرخ ارز افت بیشتری خواهد داشت.

وی با بیان اینکه با توجه به شرایط موجود بخش مسکن دچار رکود شدیدی خواهد شد، افزود: این رکود موجب اصلاح زمانی شده و 3 سال معاملات در رکود انجام می‌شود.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: در این سه سال افرادی که می‌خواهند منزل خود را بفروشند یا باید تخفیف بیشتری بدهند تا بتوانند منزل مسکونی خود را به فروش برسانند.

کارشناس مسائل اقتصادی بیان داشت: بخش مسکن با این فرض که چالش‌های سیاسی با آمریکا به حداقل برسد به رکود می‌رود و اصلاح زمانی می‌خورد.

محمودی اصل تصریح کرد: کاهش قیمت مسکن چون کالای همگن نیست، اتفاق افتاده و پیش‌بینی می‌شود با افت بیشتری در چند ماه آینده همراه باشد.

وی با بیان اینکه دلالان خودرو، مسکن و ارز تلاش می‌کنند تا قیمت‌ها همچنان افزایش یابد، افزود: اما کاهش انتظارات تورمی اجازه چنین کاری را به دلالان نخواهد داد.

این استاد دانشگاه یادآور شد: در صورت ثبات شرایط اقتصادی در کشور، شاهد کاهش قیمت مسکن و ثبات در این زمینه خواهیم بود.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *