logo
امروز : جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/22 ] [ 8 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۸۰۷۶
مدیرکل میراث فرهنگی زنجان:

بزرگترین خانه تاریخی زنجان دبیرخانه شهر جهانی ملیله می‌شود

بزرگترین-خانه-تاریخی-زنجان-دبیرخانه-شهر-جهانی-ملیله-می‌شود
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: بخش شرقی بزرگترین خانه تاریخی زنجان با عنوان خانه حکیمیان دبیرخانه شهر جهانی ملیله می‌شود.

امیر ارجمند امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: بازسازی و مرمت خانه حکیمیان زنجان به عنوان بزرگترین خانه تاریخی استان و خانه پزشک زنجانی در دو بخش ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اعتبار لازم برای بازسازی بخش شرقی آن به عنوان دبیرخانه شهر جهانی ملیله اختصاص یافته است، افزود: این بخش اواخر امسال یا اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

این مسئول تصریح کرد: خانه حکیمیان از دو بخش مربوط به دوره مظفرالدین شاه قاجار و اواخر دوره پهلوی تشکیل شده است که بخش شرقی آن به ملیله اختصاص می‌یابد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه این خانه در زمره آثار ملی ثبت شده است، افزود: کار مرمت و بازسازی آن در بخش غربی دارای 50 درصد پیشرفت فیزیکی است.

ارجمند بیان داشت: برای ادامه بازسازی و مرمت بخش غربی خانه حکیمیان و امسال هم درخواست اعتبار شده است که در صورت اختصاص تا اواخر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *