logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۷۶۵۱
مدیرکل بهزیستی استان زنجان خبر داد؛

تنبلی چشم از رایج‌ترین علل نابینایی/ 3 هزار نابینا تحت پوشش بهزیستی زنجان

تنبلی-چشم-از-رایج‌ترین-علل-نابینایی-3-هزار-نابینا-تحت-پوشش-بهزیستی-زنجان
مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه تبلی چشم، یکی از رایج‌ترین علل نابینایی است، گفت: سال گذشته 46 هزار کودک 3 تا 6 ساله، تحت سنجش بینایی قرار گرفته و بیش از 2 هزار کودک مشکوک از لحاظ بینایی با ارجاع به چشم‌پزشک به صورت رایگان تحت درمان قرار گرفتند.

محمد محمدی قیداری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: برنامه‌های پیشگیرانه، اولین و مهمترین ماموریت سازمان بهزیستی است تا جلوی بسیاری از معلولیت‌ها گرفته شود.

وی با بیان اینکه 2 هزار و 694 نفر نابینا تحت پوشش بهزیستی استان هستند، خاطرنشان کرد: 124 نفر از این افراد دانش‌آموز و 51 نفر دانشجو بوده و یک هزار و 586 نفر نیز مستمری‌بگیر هستند.

محمدی قیداری افزود: نابینایان تحت پوشش از تمام امکانات سازمان از بدو تولد تا توانمندسازی بهره‌مند شده و بهزیستی حتی بعد از توانمندسازی نیز حامی آن‌ها است.

مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: در بین نابینایان استان حدود 60 ورزشکار شناسنامه‌دار نیز فعال بوده و دارای مدال‌های زیادی در رشته‌های مختلف هستند.

وی اظهار داشت: در مجموع 21 هزار و 800 معلول تحت پوشش بهزیستی استان زنجان بوده که 14 هزار و 428 نفر علاوه بر سایر خدماتی که دریافت می‌کنند، مستمری‌بگیر ماهانه سازمان نیز هستند.

به گزارش موج رسا؛ پانزدهم اکتبر یا ۲۳ مهر به عنوان روز جهانی بزرگداشت نابینایان و یا قانون عصای سفید، نامگذاری شده که در سال‌های کبیسه، مقارن با ۲۴ مهر است.// آ

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *