logo
امروز : دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۹
امام رضا(ع):از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2021/10/25 ] [ 18 ربيع الاول 1443 ]
شناسه خبر : ۱۷۲۹۶

استقبال غیررسمی برخی دستگاه‌ها از سند ۲۰۳۰

استقبال-غیررسمی-برخی-دستگاه‌ها-از-سند-۲۰۳۰
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: سند ۲۰۳۰ به صورت رسمی تاکنون اجرایی نشده اما به صورت غیررسمی چون وارد بدنه آموزشی کشور شده، برخی از دستگاه‌ها و مدیران مراکز آموزشی از آن استقبال کرده‌ و متأسفانه از آن تبعیت می‌کنند.

به گزارش موج رسا;  بیژن نوباوه‌وطن در گفتگو با خبرگزاری آنا با اشاره به هشدار رهبر معظم انقلاب در خصوص اجرای سند ٢٠٣٠ در برخی از مدارس، گفت: این سند پیش از اینکه یک سند آیین نامه‌ای یا مصوبه‌ای باشد یک سند فکری و آموزشی است.

وی با بیان اینکه این سند در بسیاری از مواقع در فضاهای مجازی به عنوان روش‌های مختلف تربیتی آموزش داده می‌شود، افزود: متأسفانه در بسیاری از مواقع در مدارس ما حتی شاید ناآگاهانه این سند مورد اقبال قرار گرفته و کار می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بعد از تذکر رهبری استفاده از سند ۲۰۳۰ در مدارس علنی  شد، اضافه کرد: این سند به صورت رسمی تاکنون اجرایی نشده اما چون به صورت غیررسمی  وارد بدنه آموزشی کشور شده برخی از دستگاه‌ها و مدیران مراکز آموزشی از آن استقبال کرده‌ و متأسفانه از آن تبعیت می‌کنند که این بسیار خطرناک است.

وی با بیان اینکه اجرای سند ٢٠٣٠ در مدارس خلاف قانون است، ادامه داد: با اجرایی شدن این سند در مراکز آموزشی افراد در سبک زندگی و نوع تربیت، ناآگاهانه پیاده نظام دشمن می‌شوند.

نوباوه با تأکید بر اینکه با عملیاتی شدن سند ٢٠٣٠ جامعه به سمت سیاست‌های غرب حرکت خواهد کرد، گفت: عکس‌العمل خوبی برای مقابله با اجرای این سند شکل گرفته و انتظار ما این است وزارت آموزش و پرورش به‌عنوان دستگاه مسئول، مراکز آموزشی متخلف در این زمینه را شناسایی کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه آموزش و پرورش باید پاسخگو نحوه تربیت دانش‌آموزان باشد، افزود: متأسفانه هنوز سازوکار قوی برای کنترل و نظارت وجود ندارد که این یک هشدار به آموزش و پرورش است.

 نوباوه‌وطن با تأکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی در بحث نظارتی خود به موضوع چرایی اجرای سند ٢٠٣٠ ورود خواهد کرد، گفت: باید فشار بر آموزش و پرورش آورده شود تا آن‌ها جلوی اجرای این سند را بگیرند.

به گزارش آنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار تصویری با مدیران آموزش و پرورش با اشاره به اصرار غربی‌ها برای نفوذ در آموزش‌وپرورش کشورها با انگیزه تحمیل سبک زندگی غربی، از سند ۲۰۳۰ و یا نفوذ در آموزش‌وپرورش برخی کشورهای منطقه به‌عنوان نمونه یاد کردند و گفتند: امروز فلسفه اجتماعی غرب در خود غرب شکست خورده و مظاهر فسادانگیز آن از هالیوود تا پنتاگون کاملاً نمایان است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر حساسیت در مقابل نفوذ دشمن افزودند: دشمن قصد دارد کاری را که به‌وسیله نظامی از انجام آن ناتوان است، با نفوذ و از راه‌هایی مانند سند ۲۰۳۰ و ساختن انسان‌هایی تربیت کند که مثل او فکر و اهداف عملیاتی او را پیاده کنند تا زمینه غارت ملت‌ها فراهم شود./فارس

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *