logo
امروز : سه شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/9 ] [ 25 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۱۶۹۴۶
نماینده مردم خدابنده در مجلس:

جزئیات طرح اخذ مالیات از خانه های خالی بعد از تایید نهایی اعلام می شود/ 2.5 میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد

جزئیات-طرح-اخذ-مالیات-از-خانه-های-خالی-بعد-از-تایید-نهایی-اعلام-می-شود-2.5-میلیون-خانه-خالی-در-کشور-وجود-دارد
نماینده مردم خدابند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جزئیات طرح اخذ مالیات از خانه های خالی بعد از تایید نهایی اعلام می شود گفت: 2.5 میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد.

سیدالبرز حسینی در گفت وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اجرای طرح اخذ مالیات از خانه های خالی اظهار کرد: بازار مسکن در التهاب است و این موضوع در ساخت و ساز مسکن، اجاره و خرید فروش نیز تاثیر گذاشته و شاهد التهاب کلی در کشور هستیم.

وی با تاکید براینکه عوامل مختلفی در ایجاد التهاب بازاز مسکن دخیل است تصریح کرد: برای اصلاح بازار مسکن طرحهایی در نظر گرفته شده که درصدد نهایی شدن این طرح ها و بررسی آنها در صحن مجلس هستیم.

حسینی با بیان اینکه دولت در هفت سال گذشته اقدامی در بازار مسکن انجام نداده است عنوان کرد: به همین دلیل در این مجلس در حوزه مسکن اقداماتی انجام شده که یکی از این اقدامات بحث مالیات بر خانه های خالی است.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به اینکه این طرح در سیر مراحل قانونی است افزود: حدود 2.5 میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد و هدف قانون در اجرای مالیات برخانه های خالی این نیست که درآمدزایی شود و هدف از این طرح این است که مکان ملک هر شخص و نوع استفاده نیز مشخص شود.

نماینده مردم خدابند در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه با این طرح سرمایه هر شخص از مسکن که بلااستفاده است به چرخه اقتصادی وارد می شود ابراز کرد: با شرایطی که در نظر گرفته شده اگر اثبات شود که خالی است باید برای آنها مالیات پرداخت شود و مالیات نیز به نحوی در نظر گرفته شده که افراد راغب عرضه کنند یا اجاره دهند و یا به فروش برسانند.

وی با تاکید بر اینکه جزئیات این طرح بعد تصویب نهایی و تایید کلی اعلام می شود تاکید کرد: قطعا عرضه بخشی از خانه های خالی در قیمت مسکن و قیمت اجاره تاثیر گذار خواهد بود و این امر کاملا روشن است.

حسینی خاطر نشان کرد: امیدوارم دستگاههای متولی در اجرای این طرح پای کار باشند و بعد تصویب این طرح آن را به خوبی اجرا کنند و سفت و سخت پای اجرای این قانون در جامعه باشند.//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *