logo
امروز : شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
امام رضا (ع):هر کس اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش مى زداید. (الکافى، ج ۲، ص ۲۰۰)
[ 2021/6/19 ] [ 9 ذو القعدة 1442 ]
شناسه خبر : ۱۶۶۲۹
نائب رئیس اتحادیه چاقو سازان زنجان مطرح کرد؛

کارگاه‌های بزرگ صنعت مس زنجان تعدیل نیرو کردند

کارگاه‌های-بزرگ-صنعت-مس-زنجان-تعدیل-نیرو-کردند
نائب رئیس اتحادیه چاقو سازان و چاقو فروشان استان زنجان گفت: در حال حاضر رکود و گرانی مواد اولیه از چالش‌های جدی صنعت مس در زنجان محسوب می‌شود.

محمد رضا جرجیسی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار موج رسا;  اظهار داشت: در حال حاضر به دلیل نوسانات صعودی، قیمت مس نیز به صورت روزانه تغییر می‌کند که این امر مشکلاتی را برای هنرمندان این ضنعت به وجود آورده است.

وی افزود: در حال حاضر گرده خام کیلویی به قیمت 128 هزار تومان خریداری می‌شود که این امر موجب گرانی صنایع تولیدی مس شده است.

این مسئول تصریح کرد: با توجه به گرانی مواد اولیه مس، امکان تولید کاهش یافته و حتی قدرت خرید مردم هم اجازه خرید مس را نمی‌دهد.

نائب رئیس اتحادیه چاقو سازان و چاقو فروشان استان زنجان با بیان اینکه با کاهش قدرت خرید مردم به یک پنجم، خرید تولیدات مس نیز در چند ماه گذشته کاهش یافته است، ادامه داد: برخی کارگاه‌های بزرگ مس نیز اقدام به تعدیل نیرو کرده‌اند.

جرجیسی با اشاره به اینکه برخی واحدهای تولیدی فقط در حد امرار و معاش فعالیت می‌کنند، ادامه داد: برخی از فروشگاه‌های عرضه نیز اقدام به تغییر کاربری داده‌اند.

وی تصریح کرد: با انتشار ویروس کرونا و تعطیلی کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی، مس همچون سایر صنایع دستی استان دچار مشکل شده است و گرانی مواد اولیه به مشکلات آن افزوده است.

این مسئول یادآور شد: در حال حاضر مس آشفته بازار را تجربه می‌کند که ضروری است اقدامات لازم برای حل مشکلات این صنعت دست زنجانی‌ها انجام شود.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *