logo
امروز : جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/22 ] [ 8 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۶۵۲۳

نگرانی از اعتراضات باعث لغو تعطیلات آخر هفته ترامپ شد

نگرانی-از-اعتراضات-باعث-لغو-تعطیلات-آخر-هفته-ترامپ-شد
رئیس جمهور آمریکا به دلیل نگرانی از بروز تظاهرات در پایتخت، تعطیلات آخر هفته خود را لغو کرد و ترجیح داد تا در واشنگتن‌دی سی باقی بماند.

به گزارش موج رسا; «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توئیتر از لغو برنامه تعطیلات آخر هفته خود در زمین گلف شهر «بدمینیستر» در ایالت نیوجرسی و باقی ماندن در کاخ سفید در واشنگتن برای نظارت بر روند مقابله با تظاهرات در پایتخت خبر داد.

وی در پیامی در توئیتر نوشت:«من قصد داشتم این تعطیلات آخر هفته به بدمینستیر در ایالت نیوجرسی بروم اما خواستم در واشنگتن دی‌سی بماند و اطمینان حاصل کنم که نظم و قانون اجرا می‌شود. آتش افکن‌ها ، آنارشیست ها ، غارتگران و آشوبگران به طور گسترده‌ای متوقف شده‌اند »

رئیس جمهور آمریکا در ادامه این پیام توئیتری نوشت: «من هر آنچه که برای امن نگه داشتن جوامعمان نیاز باشد انجام می‌دهد و این افراد به عدالت سپرده خواهند شد.»

در پی تشدید اعتراضات علیه خشونت و تبعیض‌نژادی در آمریکا، حدود ۴۰۰ نیروی گارد ملی آمریکا برای مقابله با معترضان در «واشنگتن دی سی» پایتخت ایالات متحده به حالت آماده باش درآمدند.

 نیروهای گارد ملی آمریکا بعدازظهر روز چهارشنبه بعد از آن در پایتخت به حالت آماده‌باش درآمدند که معترضان آمریکایی در اقدامی تلاش کردند که مجسمه «اندرو جکسون» هفتمین رئیس‌جمهور آمریکا در نزدیکی کاخ سفید را بعنوان بخشی از تلاش‌ها برای از بین بردن نمادهای برده‌داری سرنگون کنند.

بعد از به قتل رسیدن «جورج فلوید» شهروند ۴۶ ساله سیاهپوست آمریکایی به دست افسر سفیدپوست شهر «مینیاپولیس» ایالت «مینه‌سوتا» در تاریخ پنجم خرداد‌ماه، موجی از اعتراضات به خشونت و تبعیض‌نژادی پلیس آمریکا از این شهر آغاز شد و به دیگر شهرهای این کشور و حتی کشورهای دیگر جهان نیز گسترش یافت.

در ادامه اعتراضات سراسری در آمریکا، معترضان به تدریج اقدام به از بین بردن نمادهای برده‌داری کردند و دونالد ترامپ که معترضان را اوباش و عقب‌مانده توصیف کرده بود، در روزهای اخیر آنها را تهدید کرده است که در صورت از بین بردن مجسمه‌هایی که نماد برده‌داری هستند، با محکومیت تا ۱۰ سال حبس روبرو خواهند بود./فارس

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *