logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۵۸۰۹
رئیس کل دادگستری استان زنجان:

583 هکتار از اراضی ملی در استان زنجان رفع تصرف شد

583-هکتار-از-اراضی-ملی-در-استان-زنجان-رفع-تصرف-شد

رئیس کل دادگستری استان زنجان از رفع تصرف 583 هکتار از اراضی ملی در استان زنجان خبرداد و گفت: با متصرفان اراضی ملی در استان زنجان برخورد شدید و قاطعی می‌شود.

به گزارش موج رسا; حجت‌الاسلام اسمعیل صادقی نیارکی اظهار کرد: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب درباره پیشگیری از پدیده زمین‌خواری در کشور و دستورات رئیس قوه قضائیه، با تلاش و به کار گیری تمام امکانات و همکاری حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری بیش از 583  هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی در سال ۹۸ از دست متجاوزان خارج و به منابع طبیعی بازگردانده شد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان تصریح کرد: در این راستا 408 هکتار از اراضی ملی و منابع طبیعی به موجب حکم دادگاه رفع تصرف شد.

رئیس شورای قضایی استان زنجان در ادامه بر لزوم هماهنگی هرچه بیشتر میان دستگاه قضائی و سایر نهادهای مسئول در حوزه صیانت از اراضی تأکید کرد و افزود: در خصوص ساخت و سازها و تصرفات غیر مجاز در استان، تدابیر لازم اندیشیده شده است و بررسی نحوه واگذاری در دستور کار دستگاه قضایی و شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان قرار دارد.

وی بر شدت برخورد با هر گونه دست اندازی و تصرف غیرقانونی به اراضی ملی و منابع طبیعی تاکید کرد و افزود: هر گونه دخل و تصرف اراضی ملی و دولتی و همچنین تغییر کاربری در اراضی کشاورزی تخلف محسوب می‌شود و در صورت مشاهده و گزارش طبق قانون با متخلفان برخورد شدید و قاطعی صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *