logo
امروز : پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۷
امام رضا(ع): از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2020/7/16 ] [ 24 ذو القعدة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۵۳۷۳

هزینه درمان میترا، دختر خدابنده‌ای تحت نظارت دادسرا به مراجع درمانی پرداخت می‌شود/ محموله اقلام بهداشتی فروخته شده به یک شرکت خارجی به استان برگشت

هزینه-درمان-میترا،-دختر-خدابنده‌ای-تحت-نظارت-دادسرا-به-مراجع-درمانی-پرداخت-می‌شود-محموله-اقلام-بهداشتی-فروخته-شده-به-یک-شرکت-خارجی-به-استان-برگشت

دادستان استان زنجان از تامین کامل هزینه درمان میترا، دختر خدابنده‌ای که از بدو تولد به یک بیماری نادر مبتلا بود خبرداد و گفت: هزینه درمان تحت نظارت دادسرا به مراجع درمانی پرداخت می‌شود.

به گزارش موج رسا; حجت‌الاسلام محسن کرمی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تامین هزینه‌های درمان میترا بیگدلی دختر چهارساله خدابنده‌ای که مبتلا به بیماری همانژیوم کاورنوس است٬ اظهار کرد: مردم هزینه‌های درمان این دختر را ظرف چند روز پرداخت کردند، این نشان می‌دهد وقتی کار را مردم عهده‌دار می‌شوند به نتیجه مطلوب می‌رسد.

وی با بیان اینکه بهترین نقش‌ها را مردم ایفا می‌کنند، گفت: کل هزینه‌های این بیمار با راه افتادن یک پویش مردمی جمع آوری شد.

دادستان زنجان تصریح کرد: این پول تحت نظارت دادسرا به مراجع درمانی پرداخت خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به نیاز استان به اقلام بهداشتی اظهار کرد: یک شرکت بازرگانی در استان قبل از ماجرای کرونا محموله ای به یکی از شرکت‌های خارجی فروخته بود، مجموعه قضایی استان به این موضوع وارد و وضعیت حقوقی این معاملان را بررسی کرد و به صحت این معاملات که به قبل از جریانات کرونا هست، پی‌برد.

وی افزود: برای اینکه هم حقوق شهروندی و هم حقوق عامه رعایت شود، از طرف خارجی دعوت شد و با انجام مذاکرات مفصل طی دو سه روز متوالی طرف خارجی را متقاعد کرد تا معامله را فسخ کند تا در اختیار استان قرار گیرد.

دادستان زنجان با بیان اینکه محموله نیز با قیمت بسیار مناسب در اختیار استان قرار گرفت، خاطرنشان کرد: برخورد طوری بود که اعتماد طرف خارجی نیز خدشه‌دار نشد.

وی با اشاره به اینکه این محموله در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت، گفت: یک میلیون و 200 هزار دستکش از نوع لاتکس و حدود ۲.۵ میلیون جفت نیز دستکش فریزری از امروز در مراکز توزیع در اختیار مردم قرار می گیرد.

حجت الاسلام کرمی با بیان اینکه در خصوص این موضوع احتکار و تخلفی صورت نگرفته بود، عنوان کرد: موضوع طوری مدیریت شد که هم طرف خارجی به پول پرداختی خود برسد و هم با تعامل محموله در اختیار استان قرار گرفت.

وی پایان تاکید کرد: این محموله بارگیری شده و تحویل علوم پزشکی استان زنجان شده است.

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *