logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۵۲۱۲

وزارت بهداشت با ۳۰۰ هزار اکیپ به جنگ کرونا می رود

وزارت-بهداشت-با-۳۰۰-هزار-اکیپ-به-جنگ-کرونا-می-رود

وزیر بهداشت از اجرای طرح جدید شناسایی موارد کرونا خبر داد و گفت: با ۳۰۰ هزار اکیپ قدرتمند به جنگ کرونا می رویم.

به گزارش موج رسا; سعید نمکی، در خصوص آخرین اقدامات کنترلی کرونا ویروس، افزود: حرکت بزرگی شروع کردیم و طرحی را در قالب بسیج ملی کرونا به عنوان یکی از پیشتازان کشورهای شرق مدیترانه آغاز می‌کنیم و برای اولین بار به جای اینکه بنشینیم تا ویروس سراغ ما بیاید برویم و ویروس را قلع و قمعکنیم. این طرح با ۳۰۰ هزار اکیپ از دو روز آینده آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: بنا داریم یک طرح جدید در این رابطه اجرا کنیم به طوری که به تک تک خانه‌های مردم رفته و موارد پراکنده را شناسایی کنیم تا افراد به مراکز درمانی مراجعه کنند.

نمکی از تجهیز سیستم‌های درمانی خبر داد و گفت: با ۳۰۰ هزار اکیپ قدرتمند به جنگ کرونا می‌رویم تا این ویروس را شکست دهیم.

وزیر بهداشت با انتقاد از برخی شهروندان، گفت: به رغم تأکیدات ما در خصوص عدم مسافرت، باز هم مردم به سفر می‌روند و متأسفانه شماره پلاک‌هایی از نقاط آلوده در سایر شهرها دیدیم و مجبور شدیم نظارت‌ها در مبادی شهرها را شدیدتر کنیم.

نمکی افزود: مردم از برگزاری مراسم‌ها از جمله عروسی و ختم و حضور در مساجد خودداری کنند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه شاهد افزایش بهبود یافتگان بودیم، گفت: ۱۷۵ مورد بهبود یافته داشتیم که این تعداد رو به افزایش است و همراهی مردم به ما در کنترل زودتر این بیماری کمک می‌کند./مهر

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *