logo
امروز : یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۶
شعبان ماه من است. هر كه ماه مرا روزه بدارد، روز قيامت شفيع او خواهم بود. پیامبر اکرم(ص) بحارالأنوار،ج 94 ،ص 83
[ 2020/4/5 ] [ 11 شعبان 1441 ]
شناسه خبر : ۱۴۴۷۲

کاهش محسوس دمای هوای استان زنجان

کاهش-محسوس-دمای-هوای-استان-زنجان

مدیرکل هواشناسی استان زنجان با تاکید براینکه بارش خفیف برف تا پایان روز شنبه در استان پیش‌بینی شده است گفت: در سه روز آینده دمای هوای زنجان کاهش محسوسی خواهد داشت.

رسول همتی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; از کاهش دمای هوا در دو روز آینده در استان زنجان خبرداد و اظهار کرد: دما هوای زنجان در دو روز آینده با کاهش محسوسی مواجه خواهد شد.

وی تصریح کرد: امروز و فردا دمای هوای زنجان کاهش یافته و در برخی مناطق استان بارش خفیف برف پیش‌بینی شده است.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان عنوان کرد: با بررسی نقشه‌های هواشناسی در دو روز آینده هوای استان زنجان گاهی با وزش باد و در برخی مناطق کوهستانی با کولاک همراه خواهد بود.

وی با تاکید براینکه هوای استان زنجان امروز ابری بوده و در برخی مناطق بارش برف خواهیم داشت ابراز کرد: شنبه هفته آینده نیز هوای استان ابری و بارش برف پیش‌بینی شده و در برخی از مناطق شاهد مه آلودگی و کاهش دید افقی خواهیم بود.

همتی با تاکید بر اینکه هوای زنجان در روز یکشنبه کاهش شدید و یخبندان پیش‌بینی شده است افزود: این سامانه تا روز دوشنبه در استان فعال خواهد بود.

وی گریزی به میزان بارش‌ها از اول مهر ماه تا به امروز کرد و ادامه داد: میزان بارش‌های امسال 119 میلیمتر است که سال گذشته که 124 میلیمتر بوده با کاهش 4 درصدی مواجه هستیم.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان خاطر نشان کرد: متوسط بارش‌ها در کل کشور در همین بازه زمانی امسال 95 میلیمتر که نسبت به سال گذشته 6 درصد کاهش یافته و نسبت به نرمال نیز 19 درصد افزایش داشته است.

//ع

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *