logo
امروز : شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۵۷
امام حسين (ع) : «گريه از ترس خدا، باعث نجات از آتش جهنّم است». (مستدرك الوسائل، ج ۱۱ ص ۲۴۵ )
[ 2020/9/19 ] [ 30 محرم 1442 ]
شناسه خبر : ۱۴۱۱۸

جزئیات طرح انتقال آب دریای عمان به 17 استان توسط قرارگاه خاتم‌

جزئیات-طرح-انتقال-آب-دریای-عمان-به-17-استان-توسط-قرارگاه-خاتم‌

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) گفت: طرحی را پیشنهاد داده‌ایم که در سه فاز انتقال آب از دریای عمان به 17 استان کشور انجام شود، در فاز نخست انتقال آب به دریای عمان به 3 استان شرقی کشور یعنی سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و رضوی را خواهیم داشت، این طرح در صورت مساعدت و تضمین وزارت نیرو قابلیت سرمایه‌گذاری و اجرا خواهد داشت.

به گزارش موج رسا; سعید محمد ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه قطار سریع‌السیر تهران - قم - اصفهان اظهار داشت: یکی از پروژه‌های مهم قرارگاه خاتم‌الانبیا در اصفهان، قطار سریع‌السیر تهران قم اصفهان به طول 417 کیلومتر و با سرعت 300 کیلومتر در ساعت است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا (ص) ادامه داد: با توانی که داریم و شرکت‌های ذیل قرارگاه، در بخش مربوط به حد فاصل اصفهان که اولویت پروژه هم هست؛ 6 مجموعه در حال کار هستند، موضوع تأمین منابع مالی نیز با حمایت وزارت راه و شهرسازی در حال حل است.

وی با بیان اینکه قرارگاه 285 پروژه فعال در سطح کشور دارد، عنوان کرد: طرح‌هایی که در استان اصفهان داریم بیشتر در حوزه حمل و نقل است، برای مثال بخشی از خط دوم مترو با اعتبار 400 میلیارد تومان قرار است توسط قرارگاه انجام شود که در مرحله تجهیز کارگاه است.

محمد اظهار کرد: همچنین در محدوده نائین در حوزه معادن برنامه‌ریزی کرده‌ایم که ورود جدی‌تری داشته باشیم، در بخش آب هم از سوی استاندار پیشنهادهایی مطرح شده که قرار است امروز در مورد آن صحبت کنیم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاران در خصوص طرح‌های انتقال آب یادآور شد: یکی از پروژه‌های مهم قرارگاه خاتم در سطح کشور انتقال آب از دریاست.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) اضافه کرد: کشورهای حاشیه خلیج‌فارس بیش از 30 میلیون لیتر در روز برداشت و شیرین می‌کنند؛ در حالی که سهم ما 500 هزار لیتر است و استان‌های ما از کمبود آب رنج می‌برند.

محمد افزود: طرحی را پیشنهاد داده‌ایم که در سه فاز انتقال آب از دریای عمان به 17 استان کشور انجام شود، در فاز نخست انتقال آب به دریای عمان به 3 استان شرقی کشور یعنی سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و رضوی را خواهیم داشت، این طرح در صورت مساعدت و تضمین وزارت نیرو قابلیت سرمایه‌گذاری و اجرا خواهد داشت.

وی تأکید کرد: با تکمیل این طرح، آب شرب و صنعت از این منبع قابل تأمین است و منبع پایداری برای شرب و صنعت خواهیم داشت؛ همچنین می‌توان در کنار این دو حوزه برای کشاورزی هم استفاده کرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) در پایان با اشاره به مساله گازرسانی در برخی از نقاط محروم شرق کشور تصریح کرد: قرارگاه، خط انتقال گاز 56 اینچی از عسلویه به ایران‌شهر و مرز پاکستان را انجام داده که ظرفیت خوبی برای گازرسانی استان سیستان و بلوچستان دارد، رساندن گاز به روستاها نیاز به برنامه‌ریزی وزارت نفت دارد./فارس

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *