logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۴۰۰۳
شهردار زنجان:

اعطای یارانه 500 هزارتومانی به اتوبوس‌های درون‌شهری/ 70 درصد محیط کارگاهی سبزه‌میدان تحویل پیمانکار شده است

اعطای-یارانه-500-هزارتومانی-به-اتوبوس‌های-درون‌شهری-70-درصد-محیط-کارگاهی-سبزه‌میدان-تحویل-پیمانکار-شده-است-

شهردار زنجان با اشاره به وضعیت نامناسب ناوگان حمل‌ونقل عمومی، گفت: ماهانه به هر اتوبوس 500 هزار تومان یارانه می‌دهیم.

 

به گزارش موج رسا; مسیح الله معصومی امروز در جلسه علنی شورای شهر با اشاره به اجرای پروژه‌هایی که در مناطق محروم و حاشیه شهر اجرا می‌شود، اظهار کرد: طبق بودجه سال 98 تمامی پروژه‌هایی که باید اجرا شود، اقدام به جذب پیمانکار صورت گرفته است و هر پروژه‌ای که پیمانکار آن مشخص‌شده است کار خود را شروع کرده است.

وی بابیان اینکه در اجرای پروژه‌های برای شهرداری مناطق مختلف هیچ فرقی باهم ندارند و تفاوتی بین مناطق محروم و سایر مناطق شهری وجود ندارد، ابراز کرد: اگر منطقه‌ای برای اجرای پروژه‌ها در اولویت باشد مناطق محروم در اولویت بوده‌اند.

شهردار زنجان با اشاره به مصوبه شورای شهر در رفع تشریفات در واگذاری پروژه‌ها، تصریح کرد: پروژه‌هایی که بر زمین‌مانده است با سازمان همیاری شهرداری‌ها برای اجرای این پروژه‌ها قرارداد امضا خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

وی بابیان اینکه حفاری‌هایی که توسط شرکت آب و فاضلاب انجام‌شده است و ادامه کار انجام‌نشده، مردم متصور هستند که این کوتاهی شهرداری است، ادامه داد: ما به شرکت آب و فاضلاب ابلاغ کرده‌ایم که اگر امکان ترمیم آسفالت را ندارید موقت روسازی انجام شود تا مردم دچار مشکل نشوند.

معصومی بیان کرد: اقدامات شرکت آب و فاضلاب  اجرای طرح فاضلاب شهری با این شدت و سرعت جای تشکر دارد.

 شهردار زنجان با اشاره به اینکه 70درصد از محیط کارگاهی پروژه سبزه‌میدان تحویل پیمانکار شده است، افزود: 100 درصد خاک‌برداری در ضلع شرقی پروژه سبزه‌میدان انجام‌شده است.

وی با اشاره به اینکه بتن ریزی اولیه پروژه سبزه‌میدان انجام‌شده و پروژه آماده آرماتوربندی است، خاطرنشان کرد: جلسات راهبری پروژه سبزه‌میدان هر هفته روزهای سه‌شنبه در محل پروژه برگزار می‌شود.

معصومی با اشاره به اینکه پروژه سبزه‌میدان مطابق با زمان‌بندی در نظر گرفته برای پروژه پیش می‌رود، خاطرنشان کرد: پروژه سبزه‌میدان طبق قولی که قبلاً به شهروندان داده‌شده بود دوساله تحویل داده خواهد شد.

وی با اشاره به نزدیکی ایام انتخابات، ابراز کرد: برای تبلیغات نامزدهای انتخاباتی محل‌هایی در نظر گرفته خواهد شد تا شهر ازنظر ظاهری به هم نریزد.

شهردار زنجان با اشاره به مشکلات حمل‌ونقل عمومی در کشور، تصریح کرد: مشکلات ناوگان حمل‌ونقل عمومی فقط مختص زنجان نیست و در کل کشور این مشکلات وجود دارد.

وی با اشاره به کارهایی که برای سازمان‌دهی ناوگان حمل‌ونقل عمومی انجام می‌شود، عنوان کرد: به هر اتوبوس ماهانه 500هزار تومان یارانه پرداخت می‌شود.

معصومی پرداخت وام بلاعوض 10 میلیون تومانی به رانندگان اتوبوس‌ها برای بهسازی اتوبوس‌ها و تخصیص تایرهای یارانه‌ای به اتوبوس‌های درون‌شهری را از دیگر خدمات شهرداری به ناوگان حمل‌ونقل عمومی اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه مردم هر چه بیشتر از ناوگان حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند رانندگان مایل هستند که بیشتر خدمات ارائه کنند، افزود: یکی از راه‌های کاهش مشکلات احتمالی ناوگان حمل‌ونقل عمومی استفاده مردم از حمل‌ونقل عمومی است.

شهردار زنجان با بیان اینکه تحقیق و تفحص از وظایف شورای شهر است افزود: شورای شهر هر سازمانی را که برای تحقیق و تفحص در نظر بگیرد شهرداری همکاری های لازم را انجام خواهد داد.

وی با ابیان اینکه تحقیق و تفحص شورای شهر باعث افزایش شناخت ما از مجموعه می شود ابراز کرد: از شورای شهر نسبت به این کار تشکر می کنم.//ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *