logo
امروز : دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/8 ] [ 24 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۱۳۹۶۸
گزارش موج رسا از حاشیه‌های روز دانشجو در زنجان؛

استاندار زنجان به دانشگاه نرفت! دانشجویان جلسه استانداری را تحریم کردند/ تشکل‌های دانشجویی: آقای استاندار رد درخواست دانشجویان بی‌احترامی به قشر دانشجو است/ به هیچ یک از قولهایتان عمل نکردید

استاندار-زنجان-به-دانشگاه-نرفت!-دانشجویان-جلسه-استانداری-را-تحریم-کردند-تشکل‌های-دانشجویی:-آقای-استاندار-رد-درخواست-دانشجویان-بی‌احترامی-به-قشر-دانشجو-است-به-هیچ-یک-از-قولهایتان-عمل-نکردید

برخی از تشکلهای دانشجویی در استان زنجان در اعتراض به عدم حضور استاندار زنجان در دانشگاه جلسه استانداری با نمایندگان دانشجویی را تحریم کردند.

به گزارش موج رسا; تجربه نشان داده که دانشگاه‌ها هر سال میزبان مسئولین عالی کشور و استان باشند اما امسال حتی رئیس‌جمهور هم در هیچ دانشگاهی حضور ندارد. در شرایطی که دولت تدبیر و امید همواره شعار حمایت از دانشجو را سر داده اما در شرایط فعلی که بیشتر وعده های اقتصادیش را برزمین مانده می بیند حاضر نیست به این وعده اش نیز عمل کند و یا اینکه حرفی برای گفتن برای دانشجویان ندارد، چرا که سالها با وعده هایی که هرگز رنگ واقعیت به خود ندیده دلخوش کرده است.

آیین گرامی داشت روز دانشجو در دانشگاه‌های استان مانند سال‌های گذشته برگزار شد و امید آن می‌رفت علی‌رغم آنکه استاندار در جلسات مختلف به جد و شوخی به روسا دانشگاه می‌گفت: من را به دانشگاه دعوت کنید چراکه مشتاق دیدار با قشر دانشجو و جوان هستم چرا که جوانان حرفی برای گفتن دارند.

بسیج دانشجویی استان زنجان طی دعوت رسمی از استاندار زنجان برای شرکت در آیین گرامی داشت روز دانشجو دعوت کرد اما علی‌رغم پذیرش اولیه استاندار  زنجان برای حضور در دانشگاه‌ها ولی متأسفانه این دیدار لغو و جمع محدودی از دانشجویان به استانداری برای دیدار با استاندار دعوت شدند.

طی این اقدام استاندار زنجان برخی از تشکل‌های دانشجویی با انتشار یک متن متحد، این اقدام استاندار زنجان را بی‌توجهی به قشر دانشجو دانسته و عدم حضور خود را در برنامه استاندار اعلام کردند.

شأن من بالا است/ دانشجو به دیدار من بیاید

محمدرضا قربانی در گفت‌وگو باخبرنگار موج رسا، بابیان اینکه هر مسئول و مدیری در جمهوری اسلامی خود و منصبش را مدیون مردم بداند و اگر مردم نبودند او در جمهوری اسلامی ایران جایگاهی نداشت، اظهار کرد: هر مسئولی که مسئولیت خود را مدیون مردم بداند باید به مردم پاسخگو باشد و بین مردم هم حضورداشته باشد.

وی بیان کرد: عدم حضور مسئولین و عدم پاسخگویی آنها نشان‌دهنده این است که مسئولین به مردم اعتماد ندارد و مردم را نامحرم می‌داند و یا خودشان را از مردم جدا می‌داند.

دبیرشورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان زنجان با اشاره به دعوت بسیج دانشجویی از استاندار برای حضور در مراسم روز دانشجو، ابراز کرد:  ما مانند سایر استان‌ها از استاندار دعوت کردیم که در دانشگاه حضورداشته باشند و به دانشجویان پاسخگو باشند.

وی بیان کرد:استاندار زنجان در اول این درخواست را پذیرفتند و بعد از مدتی این درخواست را رد کردند و گفتند دانشجوها به استانداری بیایند، به نظرم این اقدام استاندار بی‌احترامی به دانشجو است.

قربانی عنوان کرد: ما از استاندار دعوت کردیم که در دانشگاه حضورداشته باشند و ایشان درخواست ما را رد کردند و خواستند که عده محدودی از دانشجویان در جلسه با استاندار حضورداشته باشند و این بزرگترین بی احترامی به دانشجو است.

وی بابیان آنکه در روز دانشجو استاندار باید در دانشگاه حضورداشته باشد و در روز دیگر ما می‌توانیم از استاندار درخواست جلسه کنیم و در محیط استانداری با ایشان ملاقات کنیم، افزود: این کار استاندار یعنی من شأنم بسیار بالاتر از شما است و حتی در روز دانشجو هم شما باید به دیدن من بیایید.

دبیرشورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان زنجان خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور و هر مسئول دیگری که یک جمعی را دعوت می‌کنند یا در محلی حضور دارند که همه دانشجوها نمی‌توانند حضورداشته باشند، در حال فرار از پاسخگویی هستند و این خطا است.

اگر دغدغه دانشجو دارید به دانشگاه بیایید

امیرحسین گلپسند با اشاره به عدم حضور برخی از تشکل‌های دانشجویی در مراسم روز دانشجو در محل استانداری زنجان، تصریح کرد: در روز دانشجو رویه به این صورت بوده است که چهره‌های مختلف در هر مسئولیتی که هستند در دانشگاه حضور می یافتند و نه اینکه دانشجو به ملاقات آن‌ها برود.

وی بابیان اینکه اگر کسی دغدغه دانشجو دارد و دانشجو برای او ارزشمند است یک ساعت وقت بگذارد وبه دانشگاه بیاید و دانشجو را ببیند، افزود: اینکه دانشجو را دعوت کنند و بگویند شما بیایید پیش ما و بعداً هم سر دانشجو منت بگذارند که ما با شما دیدار کردیم و پای حرف شما نشستیم این درست نیست.

فعال دانشجویی دانشگاه زنجان با اشاره به اینکه برخلاف سال‌های گذشته امسال حتی رئیس‌جمهور در دانشگاه‌ها حضور نیافتند، افزود: این کار درستی نیست اگر این‌ها برای قشر دانشجو ارزشی قائل هستند یک ساعت از وقت یک ساله خود را بگذارند و در دانشگاه حضور پیدا کنند و ببیند دانشجو چه می‌گوید.

وی با اشاره به قول‌های استاندار زنجان در اولین دیدار با دانشگاهیان و دانشجویان، ابراز کرد: استاندار به هیچ‌یک از قول‌هایی که در آن جلسه داده بود عمل نکرد.

با توجه به سنت حضور رؤسای سه قوه، نمایندگان مجلس، مدیران ارشد کشوری، و استانداران و...  در آیین گرامی داشت روز دانشجو و نشست صمیمی با این قشر که مؤذنان جامعه هستند و مخلصانه برای اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کنند، امید است استاندار زنجان نیز یا در جمع دانشجویان حضور یابد و یا عدم حضور خود در دانشگاه‌ها را شفاف به مردم و جامعه دانشگاهی توضیح دهد.

در شرایطی این اتفاقات در استان زنجان رقم خورد که حتی جلسه استاندار با برخی از نمایندگان تشکلهای دانشجویی که قرار بود با حضور اصحاب رسانه برگزار شود، بدون حضور خبرنگار برگزار شد.//ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *