گروه:اجتماعی
ساعت :  ۱۳:۲۷ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ شناسه خبر : ۱۳۸۳۴
مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان:
وسعت جنگل‌های طبیعی استان زنجان 73 هزار هکتار است/ جنگلکاری در 50 هکتار از مناطق ملی زنجان

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح ملی نهضت سبز در زنجان گفت: در این راستا طرح ملی نهضت سبز به زودی در زنجان اجرا می‌شود.

خلیل آقاجانلو در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار کرد: همزمان با سراسر کشور طرح ملی نهضت سبز در استان زنجان نیز اجرا می شود.

وی خاطر نشان کرد: این طرح همزمان با سراسر استان های کشور در 14 آذر ماه اجرا خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان با تاکید براینکه این طرح در سطح کشور اجرا می‌شود افزود: در این طرح 14 میلیون اصله نهال به نیت 14 معصوم (ع ) در کل کشور غرس می شود.

وی هدف از اجرای این طرح ملی را ترویج فرهنگ منابع طبیعی، و توسعه جنگل های کشور اعلام کرد و گفت: محل اجرای پروژه در استان زنجان، منطقه طرح مدیریت منابع جنگلی بیدان چای در نظر گرفته شده است.

مدیرکل اداره کل منابع طبیعی وآبخیزداری استان همچنین تاکید کرد که 5 هزار نهال در مساحت 50 هکتار این منطقه نهال کاشته خواهد شد.

وی وسعت جنگل های طبیعی استان را حدود 73 هزار هکتار اعلام کرد و افزود: قالب گونه های جنگلی استان ارس، بنه، زالزالک و بلوط  است.

//ع

انتهای پیام/

ارسال نظر
5 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات