logo
امروز : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۲۷
صدقه دارويى است شفا بخش و اعمال بندگان در اين جهان، مقابل چشم آنهاست در آن جهان(امام علی(ع)-حکمت7نهج البلاغه)
[ 2020/6/5 ] [ 13 شوال 1441 ]
شناسه خبر : ۱۳۶۶۲

ایران دومین کشور پر مهندس جهان

ایران-دومین-کشور-پر-مهندس-جهان

معاون اقتصادی استاندار زنجان گفت: در سرمایه‌گذاری خارجی نگاه مردم نباید معطوف به کشورهای همسایه باشد و باید کشورهای دیگر را نیز مدنظر قرارداد.

به گزارش موج رسا; فرامرز نیک سرشت در جلسه گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با اشاره به اینکه صورت‌مسئله مشخص است و می‌دانیم در کجای کار هستیم و سطح انتظارات چست اظهار کرد: اکنون شرایط اقتصادی نرمال نداریم.

وی با اشاره به تعداد مهندسین موجود در کشور ابراز کرد: طبق آمارها ایران دارای در تعداد مهندسین بعد از ایلات متحده دومین کشور دنیا است.

معاون اقتصادی استاندار زنجان با اشاره به تجربیات مهندسین ایران در سدسازی، نصب ماشین آلان و راه‌اندازی خط تولید و ... عنوان کرد: ما در این حوزه‌ها متخصص کم نداریم.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلاتی که مشکلات سرمایه‌گذاری را  تشدید کرده ناامنی و بحث امنیت در کشورهای همسایه است، تصریح کرد: در این کشورها علاوه یر بحث امنیت سرمایه جان افراد نیز باید امنیت داشته باشد.

نیک‌سرشت با اشاره به فعالیت‌های جهاد سازندگی در دهه 60 ،خاطرنشان کرد: در دهه 60 جهاد سازندگی کلی پروژه در کشورهای آفریقایی اجرا می‌کرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های جهاد سازندگی در اوایل انقلاب اسلامی ایران تأکید کرد:در سرمایه‌گذاری خارجی نگاه مردم نباید معطوف به کشورهای همسایه باشد و باید کشورهای دیگر را نیز مدنظر قرارداد.

وی با اشاره به عدم همراهی دستگاه دیپلماسی کشور با بخش خصوصی، ابراز کرد: یکی از اصلی‌ترین کار سفیران خارجی در کشورهای دیگر هماهنگ کردن مسائل اقتصادی است.

معاون اقتصادی استاندار زنجان بابیان اینکه نیاز به بررسی توان و ظرفیت استان در مقایسه با رقبا وجود دارد، افزود: آسیب‌شناسی کارهای قبلی باید انجام شود و مسائل حقوقی در این کار ها حتما بازبینی کنیم.//ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *