logo
امروز : شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/23 ] [ 9 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۳۳۳۰
رئیس کل دادگستری استان زنجان:

تعداد پرونده‌های اداره اوقاف در محاکم نسبت به جمعیت استان زنجان زیاد است/ نیازمند اقدامات پیشگیرانه در این زمینه هستیم

تعداد-پرونده‌های-اداره-اوقاف-در-محاکم-نسبت-به-جمعیت-استان-زنجان-زیاد-است-نیازمند-اقدامات-پیشگیرانه-در-این-زمینه-هستیم

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: تعداد پرونده‌های اداره اوقاف در محاکم نسبت به جمعیت استان زنجان زیاد  است.

به گزارش موج رسا; حجت الاسلام اسمعیل صادقی نیارکی امروز در نشست مشترک دادگستری استان با اداره اوقاف و امور خیریه که  بمناسبت دهه اوقاف در سالن جلسات اداره اوقاف برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و آرزوی قبولی عزاداریها در ماه های محرم و صفر  اظهار کرد: دهه اوقاف  فرصتی است برای معرفی بیشتر خدمات و عملکرد این مجموعه، چرا که سنت حسنه وقف در اسلام نیز جایگاه ویژه و ارزشمندی دارد که بایستی با تلاش مضاعف   مقوله وقف را برای مردم خیر اندیش  تببین کرد .

وی با تقدیر از اقدامات ارزشمند اداره اوقاف و امور خیریه استان در امر وقف  افزود: با همه این اقدامات بایستی در جهت توسعه وقف  تلاشهای موثری صورت گیرد ،چرا که در حکومتی مسئولیت داریم که رهبری نظام  یک مرجع عالیقدر و  بر اساس احکام نورانی اسلام اداره می شود.

رئیس شورای قضایی استان زنجان با تأکید بر ارائه عملکرد شفاف و صحیح در حوزه وقف به آحاد مردم  خاطرنشان کرد : اداره اوقاف بایستی  اقدامات لازم درراستای ارتقاء  تعداد موقوفات و درآمد ها   انجام دهد  و شناسایی موقوفات مجهول و ثبت آنها برای ادامه کار و تحقق اهداف امری ضروری است.

صادقی نیارکی ادامه داد: وقف یک صدقه جاریه و باقیات الصالحات می باشد و باید تقویت و حمایت شود. شناسنامه دار کردن و در ادامه سند دار کردن موقوفات توسط اداره اوقاف  منجر به عدم تعرض و تصرف موقوفه ها خواهد شد که این امر نیازمند ثبت در سامانه جامع و نظارت دقیق بر کلیه موقوفات می باشد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه تعداد پرونده های موجود اداره اوقاف در محاکم استان نسبت به جمعیت استان زیاد می باشد بیان کرد : در این امر ما نیازمند اقدامات پیشگیرانه هستیم و اینکه مردم به موقوفه ها احترام بگذارند و حقوق مالکانه را به موقع پرداخت کنند و  در این راستا همکاری  اداره اوقاف و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان موثر خواهد بود .

وی در پایان  تصریح کرد: دستگاه قضایی استان از هر اقدام و کاری که لازم باشد برای تسریع و تسهیل در فعالیتهای اداره اوقاف انجام خواهد داد لذا معتقدیم که  کمک به این امر کمک برای عموم است نه شخص  و نهاد خاص .

در ابتدای این جلسه مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان  ضمن خیر مقدم به رییس کل دادگستری استان و هیأت همراه و تشکر از حضور در نشست مشترک، گزارشی از اقدامات و فعالیتهای این مجموعه ارائه و خواستار تسریع و تسهیل در رسیدگی به پرونده های اوقاف در محاکم استان شدند .

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *