logo
امروز : یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/16 ] [ 3 شوال 1442 ]
شناسه خبر : ۱۲۹۸۴
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان:

برنامه ریزی توسعه روستایی فرآیندی هدفمند با مشارکت روستاییان بوده است/ لزوم بسترسازی برای ایجاد مشاغل جدید در روستاها

برنامه-ریزی-توسعه-روستایی-فرآیندی-هدفمند-با-مشارکت-روستاییان-بوده-است-لزوم-بسترسازی-برای-ایجاد-مشاغل-جدید-در-روستاها

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: برنامه ریزی توسعه روستایی فرآیندی هدفمند با مشارکت روستاییان بوده است.

به گزارش موج رسا; سجاد صنعتب منفرد به مناسبت فرا رسیدن 15 مهرماه روز روستا در گفت و گو با خبرنگار  موج رسا اظهار کرد: با توجه به اینکه، نقش روستا‌ها در توسعه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و افزایش اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، نقشی محوری بوده، باید گفت توسعه ملی در گرو  توسعه روستاها به شمار می آید.

صنعتی منفرد با بیان اینکه، برنامه¬ ریزی توسعه روستایی، فرآیندی هدفمند با مشارکت روستاییان بوده که نتیجه آن تحقق توسعه همه جانبه در ابعاد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می باش، ادامه داد: شیوه زندگی منحصر به فرد روستایی با خصیصه هایی مانند قناعت خودکفایی و توانمندی، قادر خواهند بود ضمن ایجاد ثبات اجتماعی و فرهنگی و منطقه ای، در گسترش فرهنگ کار و تولید در جامعه موثر افتاده و به ایجاد و به ثمر رسیدن فرآیند توسعه ملی کشور در بخش اجتماعی و فرهنگی کمک نمایند.

وی  با اشاره به اینکه،باید با مشارکت روستائیان یک تحرک واقعی در جهت بسترسازی برای مشاغل جدید در روستاها ایجاد کنیم و  بدانیم که مشارکت روستاییان در امور اقتصادی و توسعه روستاها امری کاملا ضروری است، خاطر نشان کرد:جذب سرمایه گذار، مشارکت در انجام  طرح های تولیدی، خانه های بوم گردی، خدمات گردشگری و هر طرحی که منجر به فعالیت اقتصادی در روستا بشود، بعنوان مشاغل جدید باید مورد توجه روستائیان و دست اندرکاران توسعه روستایی قرار بگیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نقش وکارکرد سکونتگاه های روستایی در برنامه هاي توسعه عمرانی با ایجاد تولید، اشتغال وارتقاء فعالیت های اقتصادي دراهداف برنامه ریزي مکانی و  فضایی مهم دانست و  افزود: زیرساختهاي روستایی رامی توان سرمایه های عمومی واجتماعی روستاها دانست که بدین جهت توسعه این زیرساختهاي اجتماعی, فیزیکی و نهادي باعث بهبود شرایط و کیفیت زندگی و معیشت مردم محلی و ارتقاي کارایی زندگی اجتماعی و اقتصادي آنان خواهد شد.

صنعتی منفرد  یادآور شد: بنیاد مسکن از بدو تاسیس همواره در جهت عمران و آبادانی و توسعه روستاها منشا خدمات فراوانی بوده که از جمله آنها می توان به تهیه و اجرای طرح های هادی روستایی، مقاوم سازی و بهسازی واحدهای مسکونی روستایی با اعطای تسهیلات کم بهره و نظارت بر ساخت و ساز های روستایی با تشکیل نظام فنی روستایی ، سند دار کردن واحدهای مسکونی روستایی، شناسایی تهیه طرح و بهسازی روستاهای هدف گردشگری و احیای بافت های با ارزش روستایی و... اشاره کرد.

وی ، ارائه تسهیلات عمومی به روستاییان، تقویت روند توسعه اجتماعی و کشاورزی، کنترل روند مهاجرت از روستاها، حفظ امکانات زیربنایی احداث شده در این مناطق را مهم و ضروری دانست و گفت:  بنياد مسكن انقلاب اسلامي به عنوان نهاد عمومی غیر دولتی، باتوجه به نقش و عملكرد چندین ساله خود از جايگاه مهمي در توسعه کالبدی پایدار سکونتگاههای روستایی و همچنین  در حوزه های مختلف توسعه شهری برخوردار بوده است.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *