logo
امروز : سه شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۷
امام رضا(ع): از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2020/7/7 ] [ 15 ذو القعدة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۲۸۸۵

هدیه ۱۶ میلیون دلاری «سعد الحریری» به مدل آفریقایی در بحبوحه بحران مالی لبنان

هدیه-۱۶-میلیون-دلاری-«سعد-الحریری»-به-مدل-آفریقایی-در-بحبوحه-بحران-مالی-لبنان

یک روزنامه آمریکایی گزارش داد نخست‌وزیر لبنان چند سال پیش مبلغ هنگفتی را به عنوان هدیه برای یک مدل اهل آفریقای جنوبی واریز کرده است.

به گزارش موج رسا;اسناد قضایی در آفریقای جنوبی نشان می‌دهد که «سعد الحریری» در سال ۲۰۱۳ مبلغی به میزان ۱۶ میلیون دلار را به یک مدل اهل این کشور هدیه داده است.

روزنامه «نیویورک تایمز» که به اسناد یک دادگاه در آفریقای جنوبی دست یافته، می‌نویسد الحریری با آن مدل آفریقایی در یک تفرجگاه ساحلی لوکس در کشور «جمهوری سیشل» آشنا شده و «رابطه‌ای» نیز با هم داشتند.

بر این اساس، الحریری در آن برهه متصدی پست نخست‌وزیری لبنان نبوده و انتقال پول نیز به نظر هیچکدام از قوانین این کشور یا آفریقای جنوبی را نقض نکرده است اما افشای خبر بذل و بخشش هنگفت او در زمانی که لبنان در آستانه بروز بحران مالی است، اهمیت دارد.

نیویورک تایمز در ادامه این گزارش نوشت: «بحران مالی در حال ظهور در لبنان، باعث تظاهرات‌های ضد دولتی شده است. همچنین الحریری و دولت لبنان قصد دارند در ماه جاری وضعیت اضطراری اقتصادی در این کشور اعلام کرده و اقدامات ریاضتی در پیش بگیرند».

بر این اساس، الحریری و تیم رسانه‌ای او به سوالات این روزنامه درباره هدیه ۱۶ میلیون دلاری یا رابطه‌ای که با مدل مذکور داشته، پاسخ ندادند. با این حال الحریری این هدیه را در فاصله زمانی بین دو نخست‌وزیری خود پرداخت کرده است./فارس

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *