logo
امروز : دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/19 ] [ 6 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۲۷۸۹
در شورای شهر زنجان مطرح شد

مردم از طرح اتوبوسرانی زنجان ناراضی هستند/ یکی از دانشگاه‌ها نظرسنجی از طرح اتوبوسرانی را به عهده گیرد

مردم-از-طرح-اتوبوسرانی-زنجان-ناراضی-هستند-یکی-از-دانشگاه‌ها-نظرسنجی-از-طرح-اتوبوسرانی-را-به-عهده-گیرد

جلسه رسمی و علنی شورای شهر زنجان با بررسی مسائل مختلف شهری برگزار شد.

به گزارش موج رسا; احمد نصیری در جلسه علنی شورای شهر با اشاره به طرح جدید اتوبوسرانی در زنجان، اظهار کرد: مردم از طرح جدید اتوبوس رانی ناراضی هستند.

وی با اشاره به اینکه نظر سنجی در خصوص خطوط اتوبوسرانی از مردم باید صورت گیرد، ابراز کرد: نظراتی که مردم به اعضای شورای شهر انتقال می دهند با صحبت های رئیس اداره اتوبوس رانی تفاوت دارد.

عضو شورای شهر با اشاره به اینکه دانش آموزان و دانشجویان به عنوان ذی نفعان طرح اتوبوس رانی به تنهایی نمی توانند مورد نظر سنجی قرار گیرند، تصریح کرد: باید جامعه اماری نظر سنجی تمامی افراد را دربر بگیرد و گرنه نتیجه واقعی در پی نخواهد داشت.

نصیری با اشاره به اینکه شورای شهر در راستای آرامسازی شهر به طرح جدید اتوبوس رانی رای داده است، خاطر نشان کرد: طرح در سطح خود طرح خوبی است ولی در اجرا سوالات و شبهاتی وجود دارد که شهردار باید پاسخو باشد.

وی خطاب به مسئولین اتوبوس رانی حاظر در جلسه عنوان کرد: چرا تمامی تشکر ها را مردم به شما انتقال می دهند و تمامی انتقادات و نارضایتی ها را به اعضای شورای شهر.

امامعلی دادخواه با بیان اینکه هیچ اداره ای به صورت درست نمی تواند از عملکرد خود نظرسنجی درستی انجام دهد، عنوان کرد: برای جلوگیری از آمار سازی باید نهاد بی طرف و دانشگاهی متولی انجام نظر سنجی در خصوص طرح اتوبوس رانی باشد.

وی با بیان اینکه 80 درصد ار مردم از طرح ناراضی هستند و 20 رصد راضی و مسئولین اتوبوس رانی فقط همان 20 درصد را مورد توجه قرار می دهند خواستار بررسی علمی و نظرسنجی از مردم در خصوص طرح، توسط  یک دانشگاه و نهاد علمی شد.

سجاد خدایی با اشاره به اینکه شهردار باید در خصوص مشکلات اجرایی طرح پاسخگو باشد، افزود: چرا ایستگاه های جزیره ای ایمن سازی نشده است و باید این کار صورت گیرد.

رفیعی در پاسخ به سوالات اعضای شورای شهر عنوان کرد: نارضایتی مردم از طرح به دلیل تفاوت سلیقه ها است و هیچ کس ایراد فنی به طرح ندارد.

وی با اشاره به اینکه در طرح جدید اتوبوس رانی مردم به هیچ عنوان به دلیل سرگردانی و گرانی اعتراضی به طرح ندارند تصریح کرد: مردم به دلیل تغییر محل ایستگاه ها و مواردی از این دست معترض هستنند.

رئیس سازمان اتوبوسرانی با بیان اینکه مردم براین باور هستند که ترافیک در هسته مرکزی شهر به دلیل ضعف فرهنگ رانندگی در بین رانندگان است، ابراز کرد: به هیچ عنوان ترافیک به دلیل طرح اتوبوس رانی نیست.

وی با اشاره به  اینکه برای شهرک غرب اتوبوس تخصیص داده شده است، خاطر نشان کرد: من در خصوص روستای گاوازنگ  وظیفه ای ندارم و اگر وظیفه من بود اتوبوس برای آن مسیر در نظر میگرفتم.

حمیدرضا حمیدی ئریس شورای شهر زنجان در ادامه با اشاره به عملیات های حفاری آب و فاظلاب شهر در زنجان افزود: شرکت آب و فاظلاب شهری باید نسبت به ترمیم آسفالت قسمت های حفاری شده اقدام می کرد کهمتاسفانه به تعهد خود به صورت کامل عمل نکرده است.

وی با اشاره به اینکه حفاری هایی که صورت می گیرد یک تفاهم بین شرکت آب و فاظلاب شهری و مجموعه مدیریت شهری است عنوان کرد: از این به بعد هیچ مجوزی برای حفاری به شرکت آب و فاظلاب داده نمی شود.

سجاد خدایی با اشاره به تصمیمات متفاوت اعضای شورای شهر در خصوص مسائل مشابه ابراز کرد: یک بام و دو هوا بودن برخی از تصمیمات اعضای شورای شهر باعث ایجاد شبهات در ذهن مردم می شود.

وی با بیان اینکه برای پرونده هایی که استخوان لای زخم هستد باید تصیمی گیری شود خاطر نشان کرد: باید برای مسائل مشابه یک تصمیمی گیری واحد صورت گیرد.

عضو شورای شهر با اشاره به مسئله هدیه دادن شهرداری به افراد، ادارات و سازمان های مختلف بیان کرد: نباید در خصوص یک مسئله بسیار سفت و سخت گرفت و از کنار مسئله مشابه به راحتی گذشت و باید تصمیم واحد برای مسائل مشابه اخذ کرد.

در این جلسه در خصوص کمسیون های حمل ونقل، شهرسازی، اقتصاد و سرمایه گذاری و معماری تصمیم گیری شد و کمسیون ها مذکور با سایر کمیسون های مرتبط ادغام شد.

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *