logo
امروز : سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/5/11 ] [ 28 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۱۲۲۷۷
معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور استان زنجان:

دانشگاه پیام نور زنجان دبیرخانه قرآن و عترت دانشگاه های پیام نور در کشور شد/ آغاز فعالیت گروه جهادی بسسج دانشجویی دانشگاه پیام نور زنجان

دانشگاه-پیام-نور-زنجان-دبیرخانه-قرآن-و-عترت-دانشگاه-های-پیام-نور-در-کشور-شد-آغاز-فعالیت-گروه-جهادی-بسسج-دانشجویی-دانشگاه-پیام-نور-زنجان

معاون دانشگاه پیام نور استان زنجان گفت: دانشگاه پیام نور زنجان دبیرخانه قرآن و عترت دانشگاه های پیام نور در کشور شد.

به گزارش موج رسا; اصغر حاج علی اکبری در گفت و گو با خبرنگار موج رسا؛ با اشاره به برگزاری بیست و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه های پیام نور کشور اظهار کرد: مسابقات در سه مرحله مقدماتی در سطح مراکز و واحد ها، مرحله نیمه نهایی در سطح ستاد های استانی و مرحله نهایی نیز در سطح کشور برگزار می شود.

وی با اشاره به برگزاری مرحله کشوری مسابقات قران و عترت دانشگاه پیام نور به میزبانی استان کرمان ابراز کرد: مسابقات قران و عترت دانشگاه های پیام نور در تاریخ 7 تا 10 مهر ماه در مرکز کرمان برگزار می شود.

معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور استان زنجان با بیان اینکه این مسابقات در 6 بخش آوایی، پژوهشی، فناوری، معارفی، هنری و ادبی برگزار می شود خاطر نشان کرد: بخش آوایی این مسابقه شامل قرائت تحقیق، ترتیل، حفظ 5 جزء قرآن، حفظ ده جزءقرآن، بیست جزء قرآن، حفظ کل قرآن، تواشیح و دعاخوانی در دوبخش خواهران و برادران و بخش اذان مختص برادران برگزار می شود.

وی با اشاره به 150نفر داوطلب شرکت در مسابقات قران و عترت دانشگاه پیام نور افزود: بعد از برگزاری مسابقات در سطح مقدماتی 30 نفر در بخش آوایی به مرحله استانی راه یافته اند و نفرات اول هر رشته برای شرکت در مسابقات کشوری در مهر ماه به استان کرمان اعزام می شوند.

حاجی علی اکبری با اشاره به برگزاری مرحله استانی مسابقات قران و عترت در 23 مرداد ماه در محل ستاد دانشگاه پیام نور استان زنجان بیان کرد: مسابقات قران و عترت دانشگاه پیام نور استان زنجان با حضور داوران کشوری و استانی با همکاری دارالقرآن زنجان در دو بخش خواهران و برادران برگزارشد.

وی با بیان اینکه در رشته های تحقیق، ترتیل، دعاخوانی، حفظ و اذان در دو بخش خواهران و برادران دانشجویان استان زنجان خوش درخشیدند ابراز کرد: برای افزایش کیفیت داوری در مسابقات، دبیرخانه قرانی دانشگاه پیام نور فیلم تلاوت دانشجویان برگزیده را برای داوران کشوری حاضر در دبیرخانه قرانی دانشگاه پیام نور در سازمان مرکزی ارسال می کند و بعد از تصمیم گیری سازمان مرکزی در خصوص صحت داوری، منتخبان به ستاد های استانی جهت حضور در مرحله کشوری معرفی می شوند.

معاون فرهنگی دانشگاه پیام نور استان زنجان با اشاره به برگزاری بخش معارفی مسابقات قرانی دانشگاه پیام نور به صورت کتبی در 11 شهریور ماه افزود: در سایر بخش های مسابقه تا پایان مسابقات قرآنی دانشگاه پیام نور، امکان شرکت در مسابقه وجود دارد.

وی با اشاره به شناسایی استان های توانمد در عرصه های مختلف توسط سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور و محول کردن دبیرخانه های جشنواره ها و مسابقات دانشگاه پیام نور به ستاد های استانی دانشگاه پیام نور خاطر نشان کرد: دانشگاه پیام نور زنجان به دلیل سابقه درخشان خود در عرصه قرآن و عترت به عنوان دبیرخانه قرآن و عترت دانشگاه پیام نور کشور به مدت سه سال انتخاب شده است.

حاجی علی اکبری بیان کرد: دبیرخانه قرآن و عترت فعالیت های نظارتی، هدایتی، آسیب شناسی، آموزشی، پژوهشی، فناوری و رسد فعالیت های قرآنی دانشگاه پیام نور کشور را به عهده دارد و سعی در جلب توجه سایر استان ها به فعالیت های قرآنی را دارد.

وی با اشاره به فعالیت خوب بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زنجان خاطر نشان کرد: طی دو روز آینده گروه جهادی شهید همت دانشگاه پیام نور مرکز زنجان فعالیت خود را در روستای قره چریان در محور های آموزشی و فرهنگی در دوبخش خواهران و برادران آغاز می کند.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *