logo
امروز : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۰
صدقه دارويى است شفا بخش و اعمال بندگان در اين جهان، مقابل چشم آنهاست در آن جهان(امام علی(ع)-حکمت7نهج البلاغه)
[ 2020/6/4 ] [ 12 شوال 1441 ]
شناسه خبر : ۱۲۰۳۴

راه اندازی اولین آموزشگاه زالو در زنجان

راه-اندازی-اولین-آموزشگاه-زالو-در-زنجان

کارآفرین زنجانی گفت: اولین آموزشگاه زالو در کشور در زنجان راه اندازی شده است تا وارد این صنعت پرسود اما ناشناخته شوند.

به گزارش موج رسا; ماهرخ بلوری امروز در جلسه، گفت و گوی مشترک مسئولان و نمایندگان زنان فعال استان زنجان،اظهار داشت: بانوان زنجانی پیشگام عرصه های مختلف به ویژه در عرصه انقلاب محسوب می شوند.

وی با بیان اینکه یکی از رویکردهای امور بانوان استانداری زنجان ایجاد و حمایت از تشکل ها و افراد صاحب ایده و نظر است، افزود: امیدوارم در چاررچوب برنامه ششم توسعه گام های بلندتری در پیشرفت بانوان جامعه برداریم.

این مسئول خاطرنشان کرد: میزان متوسط باسوادی بانوان زنجانی 83.3 درصد است در حالی این میزان در کشور بیش از 85 درصد گزارش شده است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان با بیان اینکه برنامه های امور بانوان استانداری زنجان در سال جاری در پنج محور پیش می رود، افزود:افزایش حضور زنان در سازمان های مردم نهاد و تشکیل سازمان های خیرخواهانه  و حضور جدی در کارآفرینی از جمله ماموریت های این اداره کل محسوب می شود.

بلوری خاطرنشان کرد: افزایش حضور زنان در پست های مدیریتی،مشارکت و تقسیم بین بخشی با نهادهای دولتی و مردمی و ترویج فرهنگ ورزش و ارتقای دانش خود مراقبتی از دیگر برنامه های سال جاری است.

 

*بانوان زنجان پیشگام عرصه ها

شهردار منطقه 4 زنجان در ادامه این جلسه، اظهار داشت: زنجان در زمینه حضور پرشور زنان در عرصه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی همچنان پیشگام است.

شاددل بیان داشت: توسعه پایدار یعنی حضور برابر زنان و مردان در عرصه های مختلف کاری و از بین رفتن نگاه جنسیتی است.

وی عدم خودباوری را یکی از دلایل حضور کم زنان در فعالیت های اجتماعی عنوان کرد و گفت: حضور و مشارکت فعالانه بانوان موجب توسعه پایدار می شود.

سمیه افشار از کارآفرینان استان زنجان نیز در ادامه این جلسه،اظهار داشت: در زمینه پرورش زالو در زنجان فعالیت می کنم که پرورش و تولید و تکثیر را در استان انجام می دهم.

وی افزود: اولین آموزشگاه زالو در کشور در زنجان راه اندازی شده است تا وارد این صنعت پرسود اما ناشناخته شوند.

این کارآفرین خاطرنشان کرد: هدایت آموزش دیدگان به سمت اشتغال و ایجاد انگیزه برای کار نو و جدید از دیگر فعالیت ها در این زمینه محسوب می شود.

افشار بیان داشت: با توجه به اینکه بانوان همیشه خوش درخشیده اند ضروری است زمینه لازم برای توانمند سازی بانوان ایجاد شود.

وی با بیان اینکه به صورت مستقیم شش نفر و به صورت غیر مستقیم برای 150 نفر در کشور اشتغالزایی شده است و برای 400 نفر نیز آموزش های لازم ارائه می شود.

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *