logo
امروز : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود :شهادت برترین مرگهاست.بحارالانوار، ج67
[ 2020/1/18 ] [ 22 جمادی الاول 1441 ]
شناسه خبر : ۱۲۰۱۴

فعالیت 950 دستگاه کمباین در مزارع کلزا و گندم استان زنجان با نظارت 45 اکیپ کارشناسی

رئیس اداره مکانیزاسیون جهادکشاورزی استان زنجان با فعالیت کمباین‌ها درمزارع استان در برداشت گندم گفت: 950 دستگاه کمباین در مزارع کلزا و گندم استان زنجان با نظارت 45 اکیپ کارشناسی فعالیت می‌کنند.

مظفر یوسفی پور در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; در مورد فعالیت کمباین در مزارع استان اظهار کرد: امسال عملیات برداشت گندم و کلزا در استان زنجان توسط بیش از 950 دستگاه کمباین در حال انجام است به طوری که از این تعداد 450 دستگاه کمباین بومی و مابقی به عنوان کمباین مهاجر در مزارع استان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه به منظور کنترل ریزش‌ها و به حداقل رساندن ضایعات گندم و کلزا در روند برداشت، تمهیدات مختلفی در استان زنجان اندیشیده شده است، عنوان کرد: در این راستا با هدف ارتقای کیفیت برداشت مکانیزه با انجام تنظیمات کنترل ریزش تخصصی برای کمباین‌های فعال در مزارع، در قالب طرح نظارت تخصصی برداشت با تخصیص اعتباری بالغ بر 220 میلیون ریال در سطح 5 شهرستان بزرگ استان اقدام به انعقاد قرارداد و به‌کارگیری 4 نفر تکنسین ماهر (راننده فنی) در استان شده است.

بیشتر بخوانید:

مبارزه با سن گندم در 108 هزار هکتار از مزارع گندم استان

رئیس اداره مکانیزاسیون جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به فعالیت 45 اکیپ کارشناسی طی سال جاری در مزارع کلزا و گندم استان زنجان خاطرنشان کرد: این کارشناسان به همراه رانندگان ماهر به طور مستمر در مزارع حضور پیدا کرده و با انجام معاینه فنی کمباین‌ها بر روند برداشت نظارت دقیق و مستمر دارند.

یوسفی‌پور برگزاری کارگاه‌های آموزشی با هدف توانمندسازی کشاورزان و همکاری در اجرای طرح ملی نظارت و کنترل ریزش کمباین‌های کاه‌کوب با همکاری مرکز تحقیقات فنی مهندسی کرج برای اولین بار در کشور را از دیگر تمهیدات و اقدامات انجام شده در راستای به حداقل رساندن ریزش‌ها و ضایعات در مزارع استان برشمرد.

وی در پایان با اشاره به اینکه در برداشت گندم و کلزا هیچ مشکلی در استان زنجان وجود ندارد خاطر کرد: سوخت مصرفی گازوئیل برای کمباین‌های فعال در سطح مزارع استان نیز به صورت 10 روزه بررسی و تامین می‌شود.

//ع

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *