logo
امروز : یکشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۴
امام رضا(ع): از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2020/7/12 ] [ 20 ذو القعدة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۱۹۵۱

گرامیداشت روز آزادگان به پویش مردمی تبدیل شود

گرامیداشت-روز-آزادگان-به-پویش-مردمی-تبدیل-شود

 مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: گرامیداشت روز آزادگان باید تبدیل به یک پویش مردمی شده و همه به این موضوع بپردازند تا بتوانیم فرهنگ فداکاری و آزادگی را در بین اقشار مختلف جامعه نهادینه کنیم.

به گزارش موج رسا; جلسه برنامه ریزی گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن در زنجان با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، جمعی از نمایندگان دستگاه های فرهنگی استان و نماینده آزادگان، به منظور گرامی داشت هرچه باشکوه تر سالروز بازگشت آزادگان عزيز به آغوش ميهن اسلامي و قدرشناسي و تجليل از اين حماسه سازان در راستای هم اندیشی و تبادل نظر پیرامون برنامه های گرامیداشت این روز بزرگ در سالن اجتماعات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان تشکیل شد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در این جلسه ضمن خیر مقدم و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: با توجه به اینکه امسال سالروز ورود آزادگان به میهن با عید سعید غدیرخم مصادف شده، برنامه های ویژه ای برای این روز تدارک دیده شده است که تجلیل از آزادگان سادات و برگزاری یادواره شهدای سادات از جمله این برنامه ها به شمار می رود.

علی کاظمی با تاکید بر برگزاری این روز بزرگ به صورت مردمی، گفت: گرامیداشت روز آزادگان باید تبدیل به یک پویش مردمی شده و همه به این موضوع بپردازند تا بتوانیم فرهنگ فداکاری و آزادگی را در بین اقشار مختلف جامعه نهادینه کنیم.

وی تکریم آزادگان را وظیفه ذاتی مسئولان بنیاد شهید عنوان کرد و افزود: اشاعه فرهنگ پایداری، مقاومت و آزادگی و شناساندن مقام و منزلت آزادگان باید یکی از اولویت‌های مهم دستگاه ها باشد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان در مجموع 586 آزاده سرافراز دارد، اضافه کرد: از این تعداد آزاده 7 شهید آزاده استان تحت عنوان شهدای غریب مدال افتخاری برای استان محسوب می شوند.

وی آزادگان را الگوهای جامعه در ایثار برشمرد و اضافه کرد: ۹۹ درصد آزادگان جانباز هستند و بیش از ۸۰ درصد آزادگان در شرایط جراحت و زخمی اسیر شده اند که تا گلوله آخر در مقابل دشمن ایستادگی کردندن، شان از مقاومت این عزیزان است .

کاظمی آزادگان را پرچمداران دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: ادامه دهندگان واقعی راه شهدا آزادگان هستند که با پرچم «راه شهیدان ادامه دارد» در عرصه ها حضور دارند.

وی با اشاره به نگارش خاطرات آزادگان استان، افزود: خاطرات 15 آزاده نیروی انتظامی و 18 آزاده سیاسی در حال نگارش است و نگارش خاطرات سایر آزادگان استان نیز همزمان با سالروز ورود آزادگان به میهن آغاز می شود.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان نیز در بخشی از این جلسه با اشاره به اهداف و سیاست های سالروز ورود آزادگان به میهن، اظهار داشت: نهادینه سازی فرهنگ ایثار و شهادت، استفاده از ظرفیت ها، رسانه ای کردن برنامه های برگزار شده به مناسبت این روز، اجرای برنامه های مفرح و تجلیل و تکریم آزادگان از جمله مهمترین اهداف گرامیداشت روز آزادگان است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در گرامیداشت روز آزادگان، اظهار داشت: در معاونت های بنیاد شهید و با برگزاری جلسات، برنامه های ویژه ای در هرچه با شکوه تر برگزار شدن این روز تشکیل شده است.

بیشتر بخوانید

علی بیات با اشاره به برنامه پیش بینی شده در این روز، اظهار داشت: 26 عنوان برنامه به همت بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه روزی با آزادگان در اردوگاه شهید باکری ویژه برنامه بنیاد شهید در گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن به شمار می رود، تصریح کرد: برگزاری مسابقات ورزشی در مجموعه ایثار، ابلاغ به ادارات در خصوص آذین بندی و فضاسازی به این مناسبت و تجلیل از آزادگان شاغل، دیدار با آزادگان شاغل در ادارات، اجرای پایش سلامت آزادگان معزز، از جمله برنامه های گرامیداشت سالروز آزادگان به میهن است.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان دیگر برنامه های مصوب به مناسبت گرامیداشت این روز را، تجلیل از همسران جانبازان آزاده، اجرای نمایش خیابانی، معرفی آزادگان موفق، خلاق، مبتکر و کارآفرین، سخنرانی و خاطره گویی آزادگان قبل از خطبه های نماز جمعه، تجلیل از خبرنگاران آزاده مصادف با روز خبرنگار و اجرای صبحگاه مشترک عنوان کرد.

در این جلسه نماینده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفت: نگاه هنری به موضوعاتی از قبیل ایثار و شهادت، آزادگان می تواند بیشتر تاثیرگذار باشد که در این خصوص شب شعر خاطره با موضوع آزادگان توسط این اداره برگزار می شود.

نماینده سازمان فرهنگی شهرداری نیز از مراسم جشن ویژه آزادگان خبر داد و گفت: این جشن به صورت عمومی ب مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن در دهه ولایت برگزار می شود.

همچنین محمدحسین صیادیان نماینده آزادگان در این جلسه با اشاره به نظرات و انتظارات آزادگان، گفت: تکریم آزادگان تکریم این فرهنگ در جامعه است و همه دستگاه ها باید به این موضوع بپردازند.//ن

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *