گروه:سیاسی
ساعت :  ۱۵:۱۱ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ شناسه خبر : ۱۱۷۳۴
نامه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان زنجان به آیت‌الله رئیسی؛

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان زنجان در نامه به رئیس قوه قضاییه خواستار رسیدگی سریع به شبهات مربوط به نماینده ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شد.

به گزارش موج رسا; شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان زنجان در نامه به رئیس قوه قضاییه خواستار رسیدگی سریع به شبهات مربوط به نماینده ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شد.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

ریاست محترم قوه قضائیه

حضرت آیت الله دکتر رئیسی (دامت برکاته)

ضمن عرض سلام و تبریک سالروز میلاد با سعادت حضرت امام رضا (ع)، جناب آقای دکتر احمد توکلی عضو محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام طی نامه روز گذشته خود به حضرتعالی بیان داشتند: «چهارشنبه 19 تیرماه بازپرس دادگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی،  آقای محمد عزیزی نماینده شهرستان های ابهر، خرمدره و سلطانیه از توابع استان زنجان را از طریق هیئت رئیسه مجلس به دادسرا فراخوانده و پس از تحقیقات اولیه برای وی قرار تامین وثیقه 5 میلیارد تومانی صادر شد و چون متهم از تامین وثیقه خودداری کرد روانه اوین گردید. دادستان محترم تهران با قرار صادره مخالفت می کند و از بازپرس می خواهد آن را به قرار تامین «التزام به حضور با قول شرف» یعنی نازل ترین نوع قرار تامین، تبدیل کند و بازپرس نیز می پذیرد. البته متهم حاضر به امضای قرار نمی شود و در بازداشت می ماند.»

هماهنگونه که حضرتعالی مستحضرید رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر خود با کارکنان قوه قضائیه، یکی از وظایف  مهم این قوه را «مبارزه سختگیرانه با فساد» در درون قوه و خارج از آن برشمردند و در همین دیدار فرمودند: گناه فردی که مسئول مبارزه با فساد است و دچار فساد می شود، چند برابر و نابخشودنی است و تاکید کردند که در این موضوع سخت گیری شود.

مساله نخست اینجاست که همه در ساحت قانون برابرند و هیچ مسئولی در جمهوری اسلامی از هیچ جناح و فکر سیاسی حق ندارد خود را بالاتر از قانون متصور شود؛ چرا که در صورت بروز چنین تفکری، وظیفه اصلی قوه قضائیه که بر اساس فرمایش رهبر حکیم انقلاب، «اقامه عدل» است، به بیراهه خواهد رفت و مردم به عنوان ولی نعمتان کشور، ناامید از دادخواهی خواهند شد.

همچنین رهبر معظم انقلاب در همین دیدار، «طولانی شدن رسیدگی به پرونده ها» را ضربه به اقتدار قوه قضائیه دانستند و تاکید کردند: باید پرونده ها با سرعت لازم به نتیجه برسند و احکام صادره اجرا شوند.

پیرامون جناب آقای عزیزی نماینده شهرستان های ابهر، خرمدره و سلطانیه، علاوه بر مطالب منتشرشده در نامه جناب آقای توکلی، تاکنون شبهات دیگری نیز مطرح گردیده بود و  قوه قضائیه  نفیا و اثباتا پیرامون این شبهات، اظهار نظر نکرده و منجر به پدید آمدن چالش رسانه ای میان موافقان و مخالفان ایشان در بستر سیاسی- رسانه ای گردید. نامه اخیر جناب توکلی به حضرتعالی مجددا این التهاب رسانه ای را فعال کرده و هر کسی از ظن خود به اتهامات آقای عزیزی نگریسته و به قضاوت می نشینند؛ حال اینکه تنها مرجع صالح رسیدگی به اتهامات، قوه قضائیه است و این قوه نیز بایستی چنین مسائل مهم و پرچالشی که مرتبط با مسئولان است را با قید فوریت رسیدگی نماید.

با توجه به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین جلوگیری از زورآزمایی رسانه ای میان گروه ها و فعالین سیاسی، تقاضا داریم تا شبهات مربوط به آقای عزیزی هر چه سریعتر در دستور کار قرار گرفته و اگر ایشان در زمینه ای مرتکب جرم گردیده اند، بدون کوچکترین تخفیفی و  بنابر مرّ قانون  برخورد گردد و اگر هم غیر از این است، صراحتا تبرئه گردیده و به اطلاع افکار عمومی رسانده شود.

بدیهی است که قوه قضائیه با رسیدگی فوری به پرونده های چهره های شاخص، هم تراز عدالت نظام جمهوری اسلامی ایران را به رخ جهانیان می کشد و هم آحاد ملت عزیز ایران را نسبت به بررسی بدون تخفیف پرونده های مسئولان حکومتی مطمئن خواهد کرد.

و من الله التوفیق

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان زنجان

//س

انتهای پیام/

ارسال نظر
1 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات