logo
امروز : دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/25 ] [ 11 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۷۰۵
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان:

واحدهای تولیدی بازچرخانی آب در روند تولید را باید ایجاد کنند

واحدهای-تولیدی-بازچرخانی-آب-در-روند-تولید-را-باید-ایجاد-کنند

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان گفت: واحدهای صنعتی باید بازچرخانی آب در پروسه تولید را در برنامه کاری خود بگنجانند.

به گزارش موج رسا; ایرج احمدی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در کمیته رسیدگی به مشکلات شهرکهای صنعتی شریف و افق ابهر گفت: با توجه به اهمیت حفظ منابع آبی در کشور، بازچرخانی آب اهمیت ویژه ای در واحدهای صنعتی دارد.

وی با اشاره به کشت صیفی جات در برخی از واحدهای صنعتی اظهار داشت: نباید از آب صنعتی برای موارد غیر صنعتی استفاده شود.

احمدی با اشاره به بهره برداری از چاه شماره 2 در شهرک صنعتی شریف ابهر گفت: با عنایت به پیش‌بینی‌هایی که در خصوص مشکل کمبود آب در فصل تابستان در برخی از شهرکها داشتیم؛ بنابر این زمستان سال گذشته نسبت به حفر، تجهیز و بهره برداری از چاه شماره 2 در شهرک صنعتی شریف اقدام شد که خوشبختانه امسال تا کنون مشکلی از جهت تامین آب در شهرکهای صنعتی شریف و افق ابهر نداشته ایم.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان زنجان ضمن تاکید بر لزوم تکریم سرمایه گذاران گفت: سرمایه گذاری ارتباط مستقیمی با فرهنگ توسعه در منطقه دارد به طوریکه اگر رفتارمان با سرمایه‌گذار -به ویژه در نهادهای دولتی- صحیح و از روی احترام باشد؛ موجب تشویق آنان برای حضور و سرمایه گذاری و همچنین ایجاد بستر مناسب برای ورود سرمایه‌های دیگر به استان خواهد شد.

احمدی در بخش دیگری از سخنان خود به الزام قانون برای واگذاری اداره امور شهرکها به واحدهای صنعتی مستقر در آن اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: در راستای عمل به سیاست‌های اصل 44، در نواحی و شهرکهایی که بیش از 75 درصد زمین‌ها در فاز عملیاتی واگذار شده و حداقل 50 درصد واحدهای مستقر به بهره برداری رسیده باشند، طبق قانون اداره امور شهرک یا ناحیه به شرکت خدماتی متشکل از واحدهای صنعتی مستقر در آن شهرک یا ناحیه واگذار می شود.

وی افزود: این قانون فرصت مناسبی را برای حضور و مشارکت واحدهای صنعتی در اداره شهرکها و نواحی صنعتی ایجاد کرده است بنابراین مدیران واحدهای صنعتی نیز باید در انتخابات و مجامع این شرکتها حضور پررنگی داشته باشند تا در اتخاذ تصمیم‌ها و تدوین برنامه های مناسب برای اداره امور دخیل باشند.

در این نشست مدیران واحدهای صنعتی نیز به بیان مشکلات و درخواست های خود پرداختند.

گفتنی است کمیته رسیدگی به مشکلات شهرکها و نواحی صنعتی از اواخر سال 97 برای احصا و رسیدگی به مشکلات واحدهای مستقر در شهرکها و نواحی صنعتی تشکیل شده و به طور مستمر در شهرکها و نواحی مختلف استان و با حضور مسئولان شرکت شهرکهای صنعتی و مدیران واحدهای صنعتی برگزار می‌شود.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *