logo
امروز : پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): هر کس برای بر آوردن نیاز بیماری بکوشد، چه آن را برآورده سازد و چه نسازد، مانند روزی که از مادرش زاده شد، از گناهانش پاک می شود. من لایحضره الفقیه، ج ۴، ص ۱۶
[ 2021/1/21 ] [ 7 جمادی الثانیه 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۶۴۱
مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان:

برخورد با پدیده زمین‌خواری در زنجان تشدید می‌شود

برخورد-با-پدیده-زمین‌خواری-در-زنجان-تشدید-می‌شود

مدیرکل اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: درصورت مشاهده هرگونه تعدی و تجاوز به منابع طبیعی و اراضی ملی از سوی زمین خواران به طور جدی برخورد می‌شود.

به گزارش موج رسا; خلیل آقاجانلو امروز در جلسه شورای اداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به وضعیت فعلی کشور درعرصه‌های بین‌المللی و تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان به برنامه ریزی و صرفه جویی در هزینه ها در این اداره کل تاکید کرد.

وی همچنین به ضرورت مدیریت هزینه ها تاکید کرد وافزود: امسال نیزهمانند سال های گذشته صندوق توسعه ملی علی رغم فشارها و تحریم ها اعتباراتی را در راستای توسعه، حفظ و حراست از سرمایه های ملی ابلاغ و به تصویب رسانده است.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان از تصویب 23 میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای استان زنجان در سال جاری خبر داد.

وی از 2.5 برابر شدن اعتبارات استانی هم خبرداد و گفت: با افزایش اعتبارات، مسئولیت همکاران نیز جهت پیشبرد اهداف تعیین شده سنگین‌تر می‌شود.

آقاجانلو با اشاره به تداوم اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی گفت: با اجرای موفقیت آمیز طرح‌های منابع طبیعی دراستان روند تزریق اعتبارات از محل این صندوق همچنان ادامه خواهد داشت.

وی به مشارکت ادارات منابع طبیعی در همه شهرستانهای استان در طرح‌های صندوق نیز تاکید کرد و افزود: اگر قانون حفاظت از محیط بانان و جنگل‌بانان به تائید شورای نگهبان برسد و در کشور اجرایی شود، دغدغه فعالان در عرصه یگان حفاظت منابع طبیعی در سراسر کشور نیز کاهش می یابد.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان حضور به موقع ماموران یگان حفاظت این اداره کل در اطفای حریق مراتع و جنگل‌ها را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: با اقدامات پیشگیرانه و با آموزش جوامع محلی و دهیاران در روستاهای مناطق بحرانی می‌توان از آتش گرفتن حجم وسیعی از مراتع جلوگیری کرد.

وی با تاکید براولویت بندی هزینه های ضروری و غیر ضروری و همچنین تامین امکانات لازم برای اطفاء حریق در شهرستان‌های تابعه افزود: هیچ شهرستانی در استان زنجان نباید مشکل تامین آب و یا سوخت داشته باشد.

آقاجانلو با اشاره به جذب سرمایه گذار برای نهالستان کوشکن و استفاده از تمام پتانسیل این نهالستان خاطر نشان کرد: برای تولید بذر نیز باید تمهیدات لازم اندیشیده شود تا در سال آینده با مشکلات جدی در این حوزه مواجه نشویم.

وی تعامل با مردم را یکی از نقاط مثبت در مبارزه به زمین خواری برشمرد و گفت: با زمین خواران به طور جدی برخورد می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی استان زنجان آگاهی بخشی و مشارکت مردمی را به عنوان مهمترین رکن در حفاظت و صیانت از این سرمایه های خدادادی اعلام کرد و گفت: در این راستا گامهای خوبی در استان برداشته شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح کاداس در استان، امکان اصلاح نقشه‌های منابع طبیعی نیز به وجود می‌آید خاطر نشان کرد: کاداستر، سیستم مدیریت الکترونیکی املاک است که با مکانیزه کردن خدمات ثبتی، ثبت سنتی را به سمت ثبت نوین هدایت می‌کند.

آقاجانلو با اشاره به ضرورت مستند سازی پروژه‌های در حال احداث منابع طبیعی نیز خاطر نشان کرد: اداره منابع طبیعی هر شهرستان مسئول مستند سازی و به تصویر کشیدن روند فیزیکی طرح ها در همان شهرستان هستند.

وی تصریح کرد: با تهیه و توزیع کتابچه از مستندات به فرمانداران، دهیاران و جوامع محلی می‌توان آنان را در جریان اقدامات انجام شده قرار داد.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *