logo
امروز : دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/8 ] [ 24 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۱۱۱۲۳
رئیس اتحادیه مشاور املاک زنجان:

رکود بازار مسکن در زنجان پیش‌بینی می‌شود/ قدرت خرید مردم کاهش یافته است/ نظام تقاضا و عرضه مسکن در زنجان باهم همخوانی ندارد

رکود-بازار-مسکن-در-زنجان-پیش‌بینی-می‌شود-قدرت-خرید-مردم-کاهش-یافته-است-نظام-تقاضا-و-عرضه-مسکن-در-زنجان-باهم-همخوانی-ندارد

رئیس اتحادیه مشاور املاک زنجان با اشاره به وضعیت مسکن و روند ساخت و سازها در زنجان گفت: با افزایش قیمتها قدرت خرید مردم بسیار کاهش یافته و با روند فعلی پیش‌بینی می‌شود بازار مسکن امسال در رکود باشد.

سید‌ابوالفضل طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به وضعیت مسکن در زنجان اظهار کرد: قیمت مسکن در زنجان بسیار افزایش یافته در قبال آن قدرت خرید مردم نیز کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر خرید مسکن برای قشر جوان در زنجان بسیار مشکل شده و در یک سال گذشته جوانان می‌توانستند با وام‌های مختلف برای خود مسکن تهیه کنند ولی در حال حاضر این کار برای جوانان بسیار مشکل شده است.

رئیس اتحادیه مشاور املاک زنجان افزایش قیمت‌ مسکن را در زنجان غیرمنطقی عنوان کرد و افزود: پیش‌بینی می‌شود با این روند رکود در وضعیت مسکن با این روال ادامه داشته باشد و رفته رفته شدت آن نیز بیشتر شود.

وی با اشاره به اینکه احتمال رکود و روند آن شاید در کاهش قیمت‌ها به مرور زمان تاثیر گذار باشد افزود: در حال حاضر خرید و فروش مسکن در زنجان خیلی ضعیف است.

طاهری با بیان اینکه شاید یک عده‌ای یا گروهی در روند افزایش قیمت مسکن در زنجان تاثیر گذار باشند ولی نمی‌توان به یقین گفت این افزایش قیمت‌ها توسط یک گروهی خاصی در زنجان به صورت هدفمند اتفاق افتاده است بیان کرد: ساخت و ساز در زنجان نیز وضعیت خوبی ندارد و نظام تقاضا و عرضه مسکن با هم همخوانی ندارد.

وی خاطر نشان کرد: افزایش قیمت مصالح ساختمانی در ساخت و ساز و دستمزد نیز از دیگر مواردی است که در افزایش قیمت مسکن تاثیر گذاشته است.

رئیس اتحادیه مشاور املاک زنجان با اشاره به اینکه احتمال کاهش قیمت در بازار مسکن نیز وجود دارد عنوان کرد: احتمال کاهش قیمت‌ها نیز به دلیل وجود حباب در بازار مسکن و غیرواقعی بودن قیمت‌ها وجود دارد.

//ع

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *