logo
امروز : یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
امام رضا (ع):هر کس اندوه مؤمنى را بزداید، خداوند در روز قیامت، غم از دلش مى زداید. (الکافى، ج ۲، ص ۲۰۰)
[ 2021/6/13 ] [ 3 ذو القعدة 1442 ]
شناسه خبر : ۱۰۷۷۷
استاد دانشگاه شهید بهشتی در گفت‌وگو با موج رسا:

باید در سایه پیشرفت در علوم جدید اقتصادمان را سامان دهیم‏/ با خام فروشی تنها مردم‌مان را فقیرتر می‌کنیم

باید-در-سایه-پیشرفت-در-علوم-جدید-اقتصادمان-را-سامان-دهیم‏-با-خام-فروشی-تنها-مردم‌مان-را-فقیرتر-می‌کنیم

استاد دانشگاه شهید بهشتی با تاکید بر توجه به اقتصاد دانش بنیان گفت: باید در سایه پیشرفت در علوم جدید اقتصادمان را سامان دهیم.

محمدرضا خان‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه اقتصاد ما باید با نگاه به درون اقتصادی پایا و پویا باشد، اظهار کرد: منظور مقام معظم رهبری از اقتصاد مقاومتی اقتصاد توام با رشد است.

وی افزود: هرکسی در هرجای کشور باید آستین‌هایش را برای اقدام و حمایت عملی از اقتصاد و تولید بالا بزند، اگر همه نگاه ما به بیرون از مرزها بوده و یا نگاه سیاسی به اقتصاد داشته باشیم، ممکن است کشور دچار خسران شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه بین‌المللی قزوین با بیان اینکه باید در کمتر از 10 حرفه صنعتی فعالیت اساسی داشته باشیم، تصریح کرد: اکنون ما در بین از 200 حرفه صنعتی فعالیت داریم که به نفع کشور نیست.

وی با تاکید بر اینکه یکی از حرفه‌های مزیت‌دار ما برای زیرساخت صنعتی نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع تبدیلی است، عنوان کرد: معدن و فرآوری معدنی نیز باید مورد جه قرار گیرد، در حوزه آی تی و آی سی تی نیز باید با تامین زیرساختها بهره‌های لازم را ببریم.

خان‌محمدی با بیان اینکه باید در سایه علوم جدید به پیشرفت‌هایی برسیم تا بتوانیم اقتصادمان را سامان دهیم، گفت: اگر ما در علوم جدید موفق شویم حداقل برای یک قرن رفاه مردم ایران تامین می‌شود‏.

نماینده سابق مردم ابهر و خرمدره در مجلس با اشاره به اینکه بنده 20 سال قبل گفتم که در علم نانو تنها در یک بخش ‏سرمایه‌گذاری کنیم، خاطرنشان کرد: متاسفانه چون علم کشور تازه درگیر نانو می‌شد، هرکسی ‏با هرگوشه نانو فعالیت کرد مورد تشویق دولت قرار گرفت و ما نتوانستیم توفیق زیادی کسب ‏کرده و برای کشور ارزآوری کنیم.‏

استاد دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه خام فروشی عایدی برای کشور ندارد، تصریح کرد: با ‏خام فروشی مردم فقیرتر شده و عده‌ای هر روز سرمایه‌دارتر خواهند شد و به عبارتی اموال ‏بیت المال عادلانه بین مردم توزیع نمی‌شود.‏

وی با تاکید بر اینکه کابینه اقتصادی دولت باید غیرسیاسی باشد، عنوان کرد: کابینه اقتصادی دولت باید برپایه علم و تجربه باشد تا بتوانند با آماده کردن زیرساختها کشور را بر روی ریل پیشرفت قرار دهند.

//س

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *