logo
امروز : پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/3/4 ] [ 20 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۷۶۵
معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان زنجان خبرداد

کشف بيش از 300 هزار عدد مواد محترقه در زنجان/ خط قرمز نیروی انتظامی در چهارشنبه آخرسال امنیت و آرامش مردم است

کشف-بيش-از-300-هزار-عدد-مواد-محترقه-در-زنجان-خط-قرمز-نیروی-انتظامی-در-چهارشنبه-آخرسال-امنیت-و-آرامش-مردم-است

معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان زنجان از کشف بيش از 300 هزار عدد مواد محترقه توسط ماموران پليس امنيت عمومی خبر داد و گفت: با توجه به روز های پایانی سال و نزدیکی چهارشنبه سوری، طرح برخورد با توزیع کنندگان مواد محترقه توسط پلیس زنجان به مرحله اجرا درآمده است.

به گزارش موج رسا; غلامرضا امیدی ظهر امروز در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی از برنامه ها و طرح های اجرایی نیروی انتظامی در چهارشنبه آخر سال خبر داد، اظهار کرد: خط قرمز نیروی انتظامی در چهارشنبه آخرسال امنیت و آرامش مردم است و با مخلان این امر  برخورد خواهد شد.

وی با بیان اینکه امیدواریم امسال با توجه به آگاهی که مردم پیدا کردند و همراهی و اطلاع رسانی که شده توسط نیروی انتظامی استان در حال اجراست هیچ گونه سانحه ای رخ ندهد، افزود: در راستای این مشکلات فیلم ‌های کوتاه، عکس‌ های پر محتوا، بنرها و پوستر هایی متناسب با موضوع مورد نظر طراحی شده و در سطح شهر به نمایش در خواهد آمد.

معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه با دستگاه های دولتی استان جلسه داشتیم و یکی از موضوعات اصلی مطرح شده در جلسه بحث چهار شنبه سوری آخر سال بود که همه دستگاه‌ ها متناسب با ظرفیت ‌ها و وظایف مورد نظر اقدام می نمایند، بیان کرد: با توجه به روزهای پایانی سال و نزدیکی چهارشنبه سوری، طرح برخورد با توزیع کنندگان مواد محترقه توسط پلیس زنجان به مرحله اجرا درآمد.

امیدی با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌ های نیروی انتظامی فعالیت ایجابی است و بخش دیگر فعالیت‌ های سلبی است، تصریح کرد: در چهارشنبه آخر سال در حوزه ترافیک شهر و تمرکز پلیس بر محدوده‌ های مختلف شهر با نظارت و هدایت تیم ‌های ویژه ترافیک شهر روان سازی می شود.

وی با بیان اینکه برای حفظ امنیت و آرامش مردم اکیپ های گشت زنی سیار و ثابت از صبح روز سه شنبه در سطح شهر مستقر خواهند شد، گفت: با آماده باش نیروهای نظامی امید است چهارشنبه آخر سال با کمترین تلفات و حوادث همراه باشد.

معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه ماموران پلیس امنیت عمومی با انجام کار اطلاعاتی موفق به شناسایی محل دپوی مواد محترقه و کشف 300 هزار عدد مواد محترقه شدند، اظهار داشت: به استناد قانون مجازات اسلامی هر گونه قاچاق، خرید و فروش مواد منفجره و محترقه جرم محسوب شده و مرتکب آن به مجازات مندرج در این قانون محکوم خواهد.

* بیگلری: بیشترین آسیب های چهارشنبه سوری از ناحیه چشم و صورت است

علیرضا بیگلری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه متاسفانه در سال‌ های اخیر چهارشنبه‌ سوری از حالت سنتی خارج شده و به سمت خشونت سوق داده شده است، اظهار کرد: باید مراسم چهار شنبه سوری که امروز رایج است تبدیل به روابطی بشود که باعث شود محبت افزایش یابد تا احساس بهتری پیدا کنیم و همبستگی افزایش یابد.

وی با بیان اینکه بیشترین آسیب های چهارشنبه سوری از ناحیه چشم و صورت است، افزود: گروه سنی 14 تا 25 سال بیشترین مجروحان این حوادث هستند که باید آگاه سازی از آسیب ‌های احتمالی به جوانان انجام شود.//پ

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *