logo
امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۹:۳۹
[ شناسه خبر : ۳۵۸۱۹ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 5 دقیقه ]
رهبر انقلاب در جمع رأی اولی‌ها و خانواده شهدا:

انتخابات قوی نتیجه‌اش پیشرفت کشور است

انتخابات-قوی-نتیجه‌اش-پیشرفت-کشور-است
رهبر معظم انقلاب فرمودند: انتخابات قوی نتیجه‌اش پیشرفت کشور است، نتیجه‌اش سود بردن کشور است، برداشتن مشکلات کشور است.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» در آستانه برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، جمعی از رأی اولی‌ها و خانواده‌های معظم شهدا، صبح امروز - چهارشنبه ۹ اسفندماه ۱۴۰۲ - با حضور در حسینیه امام خمینی رحمه‌الله، با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

بیشتر بخوانید

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ابتدای سخنرانی خود در این دیدار، انتخابات قوی و پرشور را یکی از ارکان اداره درست کشور عنوان کردند و فرمودند: چنین انتخاباتی یکی از ارکان اصلی پیشرفت کشور و یکی از مهمترین وسایل رفع موانع پیشرفت کشور است.

انتخابات قوی نتیجه‌اش پیشرفت کشور است

رهبر انقلاب در ادامه با بیان اینکه "انتخابات باید پرشور و پرجمعیت باشد"، خاطرنشان کردند: حضور مردم پای صندوق‌های رای نشانه حضور ملت در صحنه‌های مهم اداره کشور است. این برای کشور ثروت بزرگی است و ما اگر بتوانیم به دنیا نشان دهیم که ملت در صحنه‌های مهم و تعیین‌کننده حضور دارد، کشور را نجات داده‌ایم و پیش برده‌ایم. اگر انتخابات قوی بود، منتخب هم قوی خواهد بود. اگر ما در انتخابات مجلس حضور قوی داشته باشیم، مجلس قوی کارهای بزرگ می‌تواند انجام بدهد، قدمهای بلند می‌تواند بردارد. بنابراین انتخابات قوی نتیجه‌اش پیشرفت کشور است، نتیجه‌اش سود بردن کشور است، برداشتن مشکلات کشور است.

باید به انتخابات از زاویه منافع ملی نگاه کنیم نه از زاویه‌های جناحی و گروهی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از سخنانشان با انتقاد از کم‌اهمیت شمردن انتخابات فرمودند: من احدی را متهم نمی‌کنم اما به همه یادآور می‌شوم ما باید به انتخابات از زاویه منافع ملی نگاه کنیم نه از زاویه‌های جناحی و گروهی. اگر انتخابات ضعیف باشد همه ضرر می‌کنند. هر کسی که ایران، ملت و امنیت خود را دوست دارد بداند اگر انتخابات ضعیف برگزار شود هیچکس سود نمی‌برد و همه ضربه می‌خورند. دولتهایی هستند در دنیا که چهارچشمی مراقب مسائل کشورند، مراقب مسائل ایرانند. آمریکا، سیاستهای غالب بر اروپا، سیاستهای صهیونیستها، سیاستهای سرمایه‌داران و کمپانی‌داران بزرگ دنیا، این سیاستها متوجه ایرانند. می‌خواهند ببینند اینجا چه خبر است. این ناظران سیاسی از همه بیشتر از حضور مردم میترسند، از قدرت مردمی بیمناکند و ملاحظه می‌کنند. چرا؟ چون قدرت مردمی را دیده‌اند. دیده‌اند که اگر این ملت در صحنه حضور پیدا بکند، حتماً بر مشکل غلبه پیدا می‌کند. این پشتوانه‌ی امنیت ملی ماست. قدرت ملی پشتوانه‌ی امنیت ملی است. اگر دشمن احساس کند شما توانایی ندارید، ملت ایران قدرتی ندارد، همه نوع امنیت شما را تهدید خواهد کرد. امنیت ملی همه چیز است. اگر امنیت نباشد، هیچ چیز نیست. دشمن با قدرت ملی ما مخالف است. پس هر چیزی که نشانه‌ی قدرت ملی است، با آن مخالفت می‌کنند از جمله با انتخابات.

رای ندادن هیچ فایده و دستاوردی ندارد

رهبر انقلاب سپس تاکید کردند: کسانی ممکن است به هر دلیلی نتوانند در انتخابات شرکت کنند، با آنها حرفی نداریم. اما کسانی که اظهار بی‌میلی به انتخابات می‌کنند و دیگران را به عدم حضور تشویق می‌کنند، قدری بیشتر فکر کنند. رای ندادن هیچ دستاورد و فایده‌ای ندارد و مشکلی از کشور حل نمی‌کند. این صندوق رأی، این انتخابات آسان به میان کشور ما و ملت ما نیامده، از این حرفها نبود، از این خبرها نبود. یک مدتی که استبداد مطلق بود؛ بعد هم که ظاهرا انتخابات وجود داشت، انتخابات فقط ظاهری بود، هیچ باطنی نداشت؛ یعنی لیستها را در دربار و حتی در سفارتخانه‌های خارجی بعضاً تنظیم می‌کردند. اینکه مردم بروند با انگیزه، با شناخت، با ایمان، با توقع، با امید بروند پای صندوق ر‌أی بیاندازند، این آسان به دست نیامده؛ خیلی برای این کار مجاهدت شده در این کشور. حالا شروع مجاهدات البته از بعد از مشروطه به این طرف است لکن حرکت عمده‌ی مجاهدات و مبارزات در نهضت امام بزرگوار و نهضت اسلامی است که مردم پشت‌سر امام قرار گرفتند و این راه را طی کردند. 

اصلح کسی است که به مبارزه با فساد به صورت جدی اعتقاد بیشتری داشته باشد

ایشان در ادامه به بیان ویژگی‌های نامزد اصلح پرداختند و فرمودند: اصلح کسی است که در تقید به دین و عمل به دین بهتر و جلوتر از دیگران باشد؛ اصلح کسی است که نسبت به استقلال کشور و آویزان نشدن کشور به قدرت‌ها اصرار بیشتری داشته باشد؛ اصلح کسی است که به مبارزه با فساد به صورت جدی اعتقاد بیشتری داشته باشد؛ اصلح کسی است که حاضر است منافع شخصی خودش را به پای منافع ملی قربانی کند. هر کسی این خصوصیات را داشته باشد اصلح است.

خودسوزی افسر آمریکایی نتیجه فضاحت سیاست‌های غرب است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش دیگری از دیدار با رای‌اولی‌ها، با اشاره به حوادث اخیر در عرصه بین‌الملل، خودسوزی اخیر یک افسر آمریکایی را نتیجه فضاحت سیاست‌های غرب در ماجرای غزه دانستند و تاکید کردند: فضاحت سیاست‌های ضدبشری غرب در خصوص غزه به جایی رسیده است که یک افسر نیروی هوایی آمریکا خودش را آتش می‌زند؛ یعنی حتی برای جوانی که در آن فرهنگ تربیت شده هم این ماجرا (نسل‌کشی غزه) سنگین است و وجدان او را آزرده می‌کند. البته بجای یک نفر، هزار نفر باید خودشان را آتش می‌زدند اما غرق در فساد بودن اجازه این کار را نمی‌دهد.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر