logo
امروز : یکشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۱
امام رضا(ع): از ما نیست آن که دنیاى خود را براى دینش و دین خود را براى دنیایش ترک گوید. (بحار الأنوار، ج ۷۸، ص ۳۴۶ )
[ 2020/7/5 ] [ 14 ذو القعدة 1441 ]
شناسه خبر : ۱۵۳۰۲

کشف 9 تن چوب قاچاق در شهرستان طارم

کشف-9-تن-چوب-قاچاق-در-شهرستان-طارم

رئیس منابع طبیعی شهرستان طارم با اشاره به فعالیت‌های یگان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان طارم، گفت: 9 تن چوب قاچاق در طارم کشف‌شده است.

ضیاءالدین حسنلو در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به کشف چهار محموله چوب قاچاق در طارم توسط گان حفاظت اداره منابع طبیعی شهرستان طارم، اظهار کرد: چوب‌های قاچاق شده از نوع پده و چنار بودند.

وی با بیان اینکه جمع خسارت وارده به منابع طبیعی به‌واسطه قطع این درختان 108 میلیون و220 هزار ریال است، ابراز کرد: حجم چوب‌های کشف‌شده 10 مترمکعب و وزن آن‌ها 9 تن بود.

رئیس منابع طبیعی شهرستان طارم با اشاره به کشف چوب‌های قاچاق و ارسال آن‌ها به تعزیرات حکومتی استان زنجان از طریق پلیس آگاهی آببر خبر داد و تصریح کرد: سه نیسان از چوب‌های کشف‌شده برای استان قزوین و فقط یک نیسان از چوب‌های کشف‌شده از درختان استان زنجان بوده است.

وی با اشاره به مقصد چوب ها قاچاق شده، عنوان کرد: مقصد این چوب ها شمال کشور بوده است و عمدتا این نوع چوب ها به شهرک های صنعتی شمال و شهرک صنعتی چوکا ارسال می شود.

حسنلو با اشاره به تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی علیه نظام اسلامی و تحریم بودن کاغذ، افزود: کارخانه‌های کاغذسازی برای تولید کاغذ موردنیاز کشور متقاضی چوب بیشتری نسبت به قبل هستند.

وی بیان کرد: درخواست بالای چوب از طرف کارخانه‌های تولید کاغذ موجب شده است برخی از افراد سودجو به طمع بیفتند و به قاچاق چوب دست بزنند.

رئیس اداره منابع طبیعی طارم با بیان اینکه مردم می‌توانند با شماره‌گیری شماره 1504 هر نوع تخلف و موارد مشکوک را به منابع طبیعی اطلاع دهند، ابراز کرد: مردم برای جلوگیری از ازبین رفتن جنگل‌ها و درختان تخلفاتی ازاین‌دست را با ما در میان بگذارند.

//ک

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *