logo
امروز : پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۶
[ شناسه خبر : ۳۳۹۷۷ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
وصیتنامه شهدا؛

نیم نگاهی به وصیتنامه شهدای عملیات مرصاد استان زنجان

نیم-نگاهی-به-وصیتنامه-شهدای-عملیات-مرصاد-استان-زنجان-
شهید "اسداله عباسی" یکی از شهدای عملیات مرصاد در وصیتنامه خود می‌نویسد: حرکت من به سوی جبهه، نه برای مقام و نه برای چیز دیگری است و امتداد حرکت حسین است و من فقط آمده‌ام به ندای "هل من ناصر" حسین زمان لبیک بگویم.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» عملیات مرصاد یا عملیات فروغ جاویدان نام نبردی است که توسط منافقین طرح‌ریزی شد و میان جمهوری اسلامی ایران و منافقین در اواخر جنگ ایران و عراق، در سال ۱۳۶۷ درگرفت.

بیشتر بخوانید

فرماندهی نیرو های ایرانی در این عملیات عظیم بر عهده شهید صیاد شیرازی بود و سرکرده منافقین در آن سالها مسعود رجوی نام داشت . پس از چند روز درگیری در نهایت نیروهای ایران بر منافقین پیروز شدند و تعداد زیادی از نیروهای مهاجم در این نبرد به هلاکت رسیدند.

نوید شاهد زنجان بخشی از وصیتنامه برخی شهدای این عملیات را منتشر می‌کند.

 

وصیتنامه شهید ابوالفضل حاجی خان‌میرزایی

 

پدر جان و مادر جان اگر فیض بزرگ شهادت نصیب من روسیاه شد لطفا ناراحت نباشید و هروقت خواستید گریه کنید به حسین ابن علی گریه کنید و من را ببخشید و حلال کنید و از همسایگان و دوستان و آشنایان برای من حلالیت بگیرید.

 

وصیتنامه شهید اسداله عباسی

 

حرکت من به سوی جبهه نه برای مقام و نه برای چیز دیگری است و امتداد حرکت حسین است و من فقط آمده ام به ندای هل من ناصر حسین زمان لبیک بگویم تا از این طریق به خدای خود نزدیکتر شوم ای انسانها به هوش باشد که این هشدار آماده باش صد در صد است و در لحظه از جبهه امکان مرگ هست و چون رزمندگان قوی دل باشید و از مرگ نترسید و ان را در اغوش بگیرید و امیدوارم روح من لیاقت ان را داشته باشد که به سوی مالک اصلی خود بازگردد.

خدایا ما را ببخش که از هواهای نفسانی خود پیروی کردیم و نتوانستیم انطور که باید رضای تو را کسب کنیم.

 

وصیتنامه شهید روح اله شکوری

 

آمدن من به جبهه تنها و تنها به خاطر اين است كه اسلام در خطر است و براى حمايت از آن، حركت خود را الزامى مى دانستم و چون رضاى خدا را در اين مى ديدم، آن رضايى را كه روزى امام حسين (ع) را درك كرد و ندا سر داد و اكنون رهبر ما امام خمينى آن را فهميد و ندا سر داده كه الهى ((رضا برضائك و تسليما لامرك)).

يكى از مسائل كنونى خط اسلام در روحانيت اصيل مجسم شده است. روحانيت، موتور حركت انقلاب مى باشند و در هر انقلابى اگر روحانيت پيشرو باشد و خط از روحانيت گرفته شود، اين حركت الهى است.

 

 

منبع: اداره امور فرهنگی، تبلیغات، هنری و اسناد بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان

انتهای پیام/

نظرات
[ نام : رقیه احمدی ] [ ۰۳:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ ]
با سلام وصلوات به ارواح طیبه شهدا شهید فرامز افشاری نیز یکی از شهدای عملیات مرصاد میباشد که در بند اسارت درعراق به گفته ی چند تن از آزادگان شهرمان درشب عاشورا به شهادت رسید وجنازه ایشان در سال۵/۵/ ۱۳۸۱در شهر ارمغانخانه در مکان ابدی ایشان آرام گرفت وبه همرزمان شهیدش پیوست یادشان گرامی وروحشان شاد از طرف زن داداش شهید
فرم ارسال نظر