logo
امروز : یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۹:۳۸
[ شناسه خبر : ۳۳۲۵۹ ] [ مدت زمان تقریبی برای مطالعه : 2 دقیقه ]
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان مطرح کرد:

صنعت رکورددار مصرف گاز در زنجان

صنعت-رکورددار-مصرف-گاز-در-زنجان-
مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان گفت: مشترکین زنجانی فقط در شهریور ماه سال جاری، مصرف ۲۶۴ میلیون متر‌مکعب گاز طبیعی که بیشترین مصرف آن در بخش صنعتی است را به ثبت رسانده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی «موج رسا» به نقل از روابط عمومی شرکت گاز استان زنجان، رحیم سلیمانی‌نژاد با اشاره به اینکه در حال حاضر ۳۷۲ هزار و ۷۸۰ مشترک در بخش‌های مختلف خانگی، تجاری و صنعتی استان زنجان از گاز طبیعی بهره‌مند هستند، اظهار کرد: مشترکین زنجانی فقط در شهریور ماه سال جاری، مصرف ۲۶۴ میلیون متر‌مکعب گاز طبیعی که بیشترین مصرف آن در بخش صنعتی است را به ثبت رسانده‌اند.

بیشتر بخوانید

وی با اشاره به فرارسیدن فصل سرما و برودت هوا در استان زنجان و افزایش میزان مصرف گاز طبیعی، افزود: صرفه‌جویی در مصرف گاز، باعث پایداری دائمی شبکه گاز استان و نیز سایر مناطق کشور و برخورداری همه هموطنان از نعمت گاز در فصل سرد سال خواهد بود.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه الگوی مصرف گاز طبیعی توسط 60 درصد مشترکین رعایت می‌شود، تاکید کرد و گفت: مشترکین زنجانی در کنار رعایت اصول ایمنی بر مصرف بهینه گاز نیز توجه و مدیریت لازم را داشته باشند تا همه مردم از نعمت گرما بخش گاز در فصول سرد سال بهره‌مند شوند.

سلیمانی‌نژاد با اشاره به تاثیر مصرف بهینه و کاهش یک درصدی مصرف مشترکین در تامین شبکه گاز پایدار در کشور خاطر نشان کرد: کاهش یک درجه‌ای دمای محیط و استفاده از لباس‌های گرم، استفاده از پرده ضخیم و پنجره‌های دو جداره؛ حتی کاهش یک درجه‌ای دمای محیط می‌تواند رقم بالایی از صرفه جویی را به همراه داشته باشد.

وی دمای ایده آل برای محیط را 18 تا 21 درجه اعلام کرد و افزود: مشترکین گاز طبیعی می‌توانند با رعایت دمای مناسب محیط منزل و کار خود تا حد زیادی از وقوع قطعی گاز طبیعی در کشور جلوگیری کنند.

انتهای پیام/

فرم ارسال نظر