موج رسا زنجان, زنجان, پایگاه اطلاع رسانی استان زنجان,موج رسا,دانشگاه زنجان, چاقوی زنجان, اشراق زنجان, زیتون زنجان, گنبد سلطانیه, ترانسفو زنجان, مردان نمکی زنجان, رختشویخانه زنجان, شهید شهریاری زنجان,گاوازنگ زنجان, دانشگاه زنجان, مس زنجان, کالسمین زنجان,آش زنجان, جغوربغور زنجان, صنایع روی زنجان, زیتون, جشنواره آش زنجان, پایگاه اطلاع رسانی استان زنجان,موج رسا, اخبار زنجان, اخبار استان زنجان,استانداری زنجان,زنجان,شهرستانهای زنجان,سایت خبری زنجان,خبرهای داغ زنجان,شهرزنجان,اخبار سیاسی زنجان

پاس گل تازه ظریف به اروپا

اوقات روحانی تلخ شد. تا جایی که پنج شنبه، با دلخوری و گله مندی به مرکل صدر اعظم آلمان گفت"بسته پیشنهادی سه کشور اروپایی در ارتباط با چگونگی عمل به تعهدات و همکاری هایشان در برجام مایوس کننده است.

یادداشت/ حسین شریعتمداری

با کفش وارد نشوید!


در حالی که شرکت آمریکایی نایک از تامین کفش‌های ورزشی تیم ملی خود‌داری و این تصمیم را به صراحت اعلام کرد، متاسفانه برخی اعضای تیم ملی کشورمان با پوشیدن کفش‌های «نایک» در میدان حاضر شدند.

سکوت در سوگ برجام/ مسیر کوتاهی که از «تقریبا هیچ» تا «کاملا هیچ» طی شد

دوسالگی برجام سپری شد و همانگونه که قابل پیش بینی بود هیچ کدام از رسانه های اصلاح طلبان به این اتفاق مهم و تاثیرگذار در سرنوشت سیاسی کشورمان اشاره ای نکردند.

یادداشت/

نفوذی‌های رجزخوان در خیابان‌های زنجان

نفوذی‌های رجزخوان در بین مردم  که همواره به دنبال ماهی گرفتن از آب گل‌آلود هستندبا  برنامه‌ریزی‌های شبکه‌های معاند به رجزخوانی در خیابان های زنجان پرداختند.

یادداشت/

روحانی چگونه با پویش «پشیمانیم» مقابله کرد؟/ حاشیه های یک سخنرانی حاشیه ساز

حسن روحانی روز گذشته در اولین اجلاس حقوق شهروندی سخنان جالب توجهی مطرح کرد، این سخنان را باید از زاویه ای متفاوت از آنچه منتقدان و حامیان بدان می پردازند دید و تحلیل کرد.

یادداشت/

دانشجوی سیاسی انقلابی کیست؟

دانشجوی سیاسی کسی است که عوام زده نیست؛ بلکه جزو خواص جامعه است که تهدیدها، فرصت ها، باید و نبایدها را می شناسد، خوب تشخیص می دهد و براساس آن دارای قدرت تحلیل و فهم سیاسی می شود، سیاست زده نیست بلکه سیاست گذاراست، سیاست باز نیست، بلکه سیاسی است، یعنی برای خواص بودنش بلند گو و بله قربان گوی جریان های سیاسی نمی شود، بلکه خودش جریان ساز و گفتمان ساز است.

یادداشت/

نفوذ بلای جان دانشجو و جنبش‌هایش

نفوذ، شاه کلید جنگ نرم دشمن بر علیه یک ملتی است که در برابر زیاده خواهی های متجاوزان و استعمارگران می ایستد. نفوذ می تواند از عضو مذاکره کننده هسته ای تا کابینه شهید رجائی و حتی تیم مبارزاتی میرزای جنگل وسعت داشته باشد.

یادداشت/

جنبش دانشجویی و رسالت گمشده !

گفتمان سازی به عنوان یکی از رسالت های جنبش دانشجویی محسوب می شود که در حال حاضر به عنوان حلقه مفقوده این جنبش باید مورد توجه باشد.

یادداشت/

شب قدر مسلمانان آذربایجان نزدیک است

وعده حق الهی محقق خواهد شد و این سپاه ابلیس نیز ولو برای «هزار ماه» باشد، به یک «شب قدر» فروخواهد ریخت و حق پرستان وارث زمین خواهند شد.

یادداشت/

قیام جهان به احترام بسیج

درخشش و حضور بسیج در عرصه های علم و مقاومت نه تنها باعث شگفتی شده بلکه تمام معادلات جهانی را نیز به هم زده است.

یادداشت/

بودن با نبودن بحران؛ مسئله این نیست

شبکه های مجازی در چند روز اخیر به در پیش بودن بحران برای کشور اشاره می کنند در حالی که دولت هیچ گونه عکس العملی در این زمینه نشان نمی دهد.

یادداشت/فرهاد نظریان سامانی

باتلاقی به نام مذاکره مجدد

رئیس‌جمهور در سخنرانی اخیر خود در دانشگاه تهران، با اشاره به آیه‌ای از قرآن، سعی بر توجیه اعتماد مجدد به امریکا داشت. آیه 56 سوره انفال دستاویز توجیهی شد که خبر نگران‌کننده‌ای را در پس خود پنهان کرده است.

زیر یک سقف؛

تک رنگ ، خوشرنگ ، پررنگ

خانواده یکی از ارکان اصلی جامعه محسوب می شود که می توان اخلاقی بهتر و پر رنگتر در بین اعضای خانواده داشت تا کانون خانواده همواره گرم بماند.

وقتی گذر پوست به دباغ خانه می افتد

بیمارستان یا جلاد خانه؟!

حکایت برخی بیمارستان های شهر حکایتی است که تا در آن بستری نشوی و خدمات نگیری موضوع عدالت اجتماعی و درمانی دستت نمی آید.

یادداشت/

تراژدی تلخ مهاجرت روستاییان زنجانی/سند چشم انداز روستاها باید سریعا تدوین شود

جمعیت روستایی استان زنجان در حالی به 32.7  درصد رسیده است که این میزان نسبت به سال 1375 که تقریبا نصف جمعیت استان را ساکنین روستایی تشکیل می‌دادند

یادداشت/

جهاد کشاورزی زنجان نسبت به بذرهای کلزا شفاف سازی کند!/ تراریخته و یا ارگانیک بودن بذرهای کلزا در هاله ای از ابهام است

هنوز آزمایشات مستندی درباره اینکه بذرهای مورد استفاده برای کاشت کلزا از  نظر ارگانیک یا تراریخته بودن ارائه نشده است  و ضروری است جهاد کشاروزی نسبت به کاشت این نوع بذرها شفاف سازی کند.

یادداشت/

کاشت حاشیه؛ درو کردن متن

گاهی بازی در زمین حواشی به قدری داغ می شود که متن و اصل ماجرا را تحت الشعاع قرار داده و دیگر محلی برای ابراز انتقاد بر جای نمی گذارد.

یادداشت/

طوفانی که دو قطبی سازی ها دولت ایجاد می کند

دو قطبی سازی های دولت و توجه به حاشیه به جای متن، جامعه ایرانی را دچار مشکلات عدیده ای می کند.

یادداشت: رسول شکری نیا

ناو اسقاط شده وینسنس و حقوق بشر غربی ها

سالگرد حمله ناجوانمردانه ناو وينسنس امريكا به مسافران مظلوم، بي‌دفاع و كودكان هواپيماي مسافربري جمهوري اسلامي ايران فرا رسيد و به همين بهانه هرسال ابعاد جديدي از اين جنايت هولناك، تعمدي و ضدانساني امريكايي‌ها عليه ملت ايران روشن مي‌شود.

ابتذال در فضای مجازی زنجان؛

کانال هایی که هویت دختران زنجانی را نشانه گرفته است

 کانالی  در زمینه انتشار عکس های شخصی برخی از دختران بد حجاب و البته کم سن و سال شهر زنجان در تلگرام راه اندازی شده است.