یادداشت/ مهدی رفیعی

چرا قیمت مسکن واقعی نیست؟

مهدی رفیعی فعال اجتماعی در یادداشتی به دلایل عدم ثبات در بازار مسکن پرداخته و راهکاری های خروج از این وضعیت را نیز تشریح کرده است.

یادداشت/ علی الماسی

یک جهان وعده!!

تعطیلی کارخانه روغن نباتی جهان مدت‌هاست که در سکوت خبری به سرمی‌برد و این بار دیگر خبری از تجمع کارگران در مقابل استانداری زنجان نیست، گویا در این وضعیت خود کارگران نیز از وعده‌ها خسته شده و دیگر حوصله اعتراض ندارند.

یادداشت/محمد ایمانی

راهبرد اقدام؛ ضربت متقابل

آن زمان هم اروپایی‌ها به بهانه اعتمادسازی، خواستار تعلیق موقت شش‌ماهه شدند اما پس از چند بار تمدید که ما را دو سال معطل گذاشت، گفتند بهترین تضمین، تعلیق دائمی است!

یادداشت/مهدی محمدی

بازی فیک جنگ

آمریکا مدت‌هاست بخوبی می‌داند چیزی به نام حمله محدود به ایران وجود ندارد؛ یا حمله‌ای انجام نمی‌شود یا اگر شد این حمله به یک جنگ بزرگ منطقه‌ای تبدیل خواهد شد.

یادداشت/حسین شریعتمداری

بروید آن طرف دعوا کنید!

ژاپن اگر برای خون صدها قربانی جنایت آمریکا در هیروشیما و ناکازاکی احترام قائل است می‌تواند با نادیده گرفتن تحریم‌های آمریکا باب بسته شده همکاری اقتصادی با جمهوری اسلامی را بگشاید.

یادداشت/عبداله گنجی

محکمه تقلب

اکنون باید پرسید ۸ میلیون یا ۱۱ میلیون را چند نفر انجام داده‌اند؟ کجا انجام داده‌اند؟ چرا یک نفر از آنان را برای شرح تقلب به میدان نمی‌آورید؟

یادداشت/ ناهید رومی

اختیارات محدود رئیس الروسا!

قانون اساسی هر کشور عالی ترین سند حقوقی و راهنمای اصلی جهت تنظیم قوانین یک کشور محسوب می شود.قانونی که معرف اصول سیاسی ،ساختار،سلسله مراتب و حدود قدرت سیاسی دولت یک کشور است و تمامی سران یک نظام و دولت از جمله رئیس قوه مجریه از آن مطلع هستند.

یادداشت/سعداله زارعی

حقیقت قرن، «مقاومت» است نه معامله

طرح قرن، طرح تغییر ژئوپلتیک منطقه و واگذاری سرزمین‌ها و جابه‌جایی گسترده در آن هست تا اسرائیل غاصب بتواند در موقعیت کنونی تثبیت شود و تهوید- یهودی‌سازی- فلسطین به سرانجام برسد.

یادداشت/ ناهید رومی

جنگ از توهم تا واقعیت..

چندی است در فضای رسانه ای و سیاسی کشور موضوع جنگ و حمله نظامی آمریکا به ایران مطرح میشود و گاهی در داخل کشور اظهارات افراد غیرمتخصص نیز به این شایعه دامن میزنند.

یادداشت/ مهدی محمدی

استراتژی جدید ایران دربرابر آمریکا

آمریکا با رفتار کم و بیش دیوانه‌وار خود علیه ایران، نوعی اجماع بین‌المللی علیه خود خلق کرده که هرگونه اقدام ایران در پاسخ به فشارهای خود را منطقی و مشروع می‌کند.

عبداله گنجی/

ورود عاشقانه، نقد منافقانه

به عنوان یک ایرانی مسلمان ضمن تشکر از زحمات بسیج مردمی عراق به نوبه خود از رنجش احتمالی آنان توسط نااهلان عذرخواهی می‌کنم.

عبداله گنجی/

جنود الهی به کمک آمد

امروز مشکل آب کشاورزی شرق اصفهان و بسیاری از مشکلات و تنش‌ها بین روستاهای کشور یکپارچه حل شده و بخشی از دستاویزهای جنگ روانی دشمنان نیز از بین رفت.

سعداله زارعی/

گام دوم انقلاب؛ موج دوم بیداری

ما در «گام دوم» باید حتماً از تجربه گام اول بهره‌مند شویم ما در گام اول پیروزی‌ها و شکست‌هایی داشته‌ایم. حتماً باید روش‌هایی که به شکست انجامیده‌اند را کنار بگذاریم.

حجت الاسلام ابراهیم رییسی/

رسیدن به قله تمدنی امکان پذیر است

نکته‌ی بسیار مهم اینکه انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی هرگز از شعارها و مسیر خودش منحرف نشده است. بسیاری تلاش کردند اما امامین انقلاب یعنی امام‌رحمه‌الله بزرگوارمان در دهه‌ی ابتداییِ انقلاب و رهبر انقلاب در این سه دهه در جهت حفظ انقلاب از هرگونه انحراف و افراط و تفریطی حرکت و سُکان‌داری کردند.

موسی نجفی/

از سردار امامقلی خان صفوی تا سردار قاسم سلیمانی

باید مراقب بود امروز استعمار، تور تزویر و حیله خود را با گستردگی زیادی پهن نموده است

مهرداد بذرپاش/

تأملی در پیشران‌‌های گام دوم

یکی از این پیشران‌ها، «جوان‌سازی» است. جوان‌سازی که اعم از «جوان‌گرایی» است به معنای نوگرایی در «عاملان و کنش‌گران» و «فرآیندها» به صورت همزمان است.

محسن الویری/

عیار تمدنی «گام دوم انقلاب»

بیانیه گام دوم سند بالایی به مفهوم قانون اساسی یا سیاست‌های کلی نظام نیست. سیاست کلی فرآیند خاصی دارد که باید در مجمع تشخیص مصلحت تصویب شود؛ اما جنس این پیام، نیازمند یک بحث تفصیلی‌تر است که باید آن را «ارشادی» نامید.

عبدالله گنجی/

قهرمان شدن در ماندن است

ظریف که بارها سنجش‌های اجتماعی را به زبان هم آورده است، از این افت پایگاه اجتماعی رنج می‌برد و سرانجام نافرجام برجام و SPV هم نتوانست قامت وی را بلندتر نشان دهد.

یادداشت حسین شریعتمداری/

از این دیوانه نترسید!

بی‌انصافی و ناشکری است اگر به این نکته ‌اشاره نکنیم، درحالی که بسیاری از سیاستمداران دنیا و برخی از اهالی سیاست در داخل کشور فریب این ترفند آمریکا را خورده و ترامپ را دیوانه می‌دانستند، حضرت آقا او را «دیوانه‌نما» نامیدند.

يادداشت/ حميدرضا حميدي

طرح جامع شهر زنجان

رئيس كميسيون شهرسازي و معماري شوراي شهر زنجان در یادداشتی طرح جامع شهری زنجان را مورد بررسی کارشناسی قرار داده است.