عبداله گنجی/

ورود عاشقانه، نقد منافقانه

به عنوان یک ایرانی مسلمان ضمن تشکر از زحمات بسیج مردمی عراق به نوبه خود از رنجش احتمالی آنان توسط نااهلان عذرخواهی می‌کنم.

عبداله گنجی/

جنود الهی به کمک آمد

امروز مشکل آب کشاورزی شرق اصفهان و بسیاری از مشکلات و تنش‌ها بین روستاهای کشور یکپارچه حل شده و بخشی از دستاویزهای جنگ روانی دشمنان نیز از بین رفت.

سعداله زارعی/

گام دوم انقلاب؛ موج دوم بیداری

ما در «گام دوم» باید حتماً از تجربه گام اول بهره‌مند شویم ما در گام اول پیروزی‌ها و شکست‌هایی داشته‌ایم. حتماً باید روش‌هایی که به شکست انجامیده‌اند را کنار بگذاریم.

حجت الاسلام ابراهیم رییسی/

رسیدن به قله تمدنی امکان پذیر است

نکته‌ی بسیار مهم اینکه انقلاب اسلامی از ابتدای پیروزی هرگز از شعارها و مسیر خودش منحرف نشده است. بسیاری تلاش کردند اما امامین انقلاب یعنی امام‌رحمه‌الله بزرگوارمان در دهه‌ی ابتداییِ انقلاب و رهبر انقلاب در این سه دهه در جهت حفظ انقلاب از هرگونه انحراف و افراط و تفریطی حرکت و سُکان‌داری کردند.

موسی نجفی/

از سردار امامقلی خان صفوی تا سردار قاسم سلیمانی

باید مراقب بود امروز استعمار، تور تزویر و حیله خود را با گستردگی زیادی پهن نموده است

مهرداد بذرپاش/

تأملی در پیشران‌‌های گام دوم

یکی از این پیشران‌ها، «جوان‌سازی» است. جوان‌سازی که اعم از «جوان‌گرایی» است به معنای نوگرایی در «عاملان و کنش‌گران» و «فرآیندها» به صورت همزمان است.

محسن الویری/

عیار تمدنی «گام دوم انقلاب»

بیانیه گام دوم سند بالایی به مفهوم قانون اساسی یا سیاست‌های کلی نظام نیست. سیاست کلی فرآیند خاصی دارد که باید در مجمع تشخیص مصلحت تصویب شود؛ اما جنس این پیام، نیازمند یک بحث تفصیلی‌تر است که باید آن را «ارشادی» نامید.

عبدالله گنجی/

قهرمان شدن در ماندن است

ظریف که بارها سنجش‌های اجتماعی را به زبان هم آورده است، از این افت پایگاه اجتماعی رنج می‌برد و سرانجام نافرجام برجام و SPV هم نتوانست قامت وی را بلندتر نشان دهد.

یادداشت حسین شریعتمداری/

از این دیوانه نترسید!

بی‌انصافی و ناشکری است اگر به این نکته ‌اشاره نکنیم، درحالی که بسیاری از سیاستمداران دنیا و برخی از اهالی سیاست در داخل کشور فریب این ترفند آمریکا را خورده و ترامپ را دیوانه می‌دانستند، حضرت آقا او را «دیوانه‌نما» نامیدند.

يادداشت/ حميدرضا حميدي

طرح جامع شهر زنجان

رئيس كميسيون شهرسازي و معماري شوراي شهر زنجان در یادداشتی طرح جامع شهری زنجان را مورد بررسی کارشناسی قرار داده است.

یادداشت/ سعدالله زارعی

سر رسید این بدهی نزدیک است!

در عین حال شواهد و قرائن نشان می‌دهد عربستان و امارات در خط‌دهی سرویس امنیتی پاکستان از یک سو و تأمین مالی و تسلیحاتی تروریست‌ها از سوی دیگر نقش اساسی داشته‌اند.

یادداشت/ حسین شریعتمداری

هر چه کرد آن «آشنا» کرد!

آقای آشنا در این نوشته کوتاه، حکم اسلامی قصاص را که در تمامی ادیان الهی نیز وجود دارد و به تعبیر قرآن کریم «حیات‌آفرین» است، انکار کرده‌اند

یادداشت/ میثم سلطانی

آئینه جادو

اختتامییه سی و هفتمین جشنواره فجر پایان یافت،اما این پرسش باقی است که سینما بعد از انقلاب اسلامی چقدر در خدمت انقلاب بوده است؟ سینما چقدر توانسته است با پخش فیلم های خوب گره ها و مشکلات اجتماعی را باز کند؟

یادداشت/ میثم سلطانی

چرا انقلاب کردیم؟

در چهل سالگی انقلاب اسلامی با وجود فشارهای معیشتی وبیکاری که برولی نعمتان انقلاب یعنی مردم و مخصوصا بر قشر مستضعفان و پابرهنگان جامعه فشار می آورد آیا می توان گفت که ما انقلاب اسلامی را صادر کرده ایم؟ هم اکنون دستاوردهای این انقلاب اسلامی چه می تواند باشد؟ مگر این انقلاب اسلامی قرار بود معیشت و بیکاری و اخلاق مردم را حل کند؟ اصلا برای چه انقلاب کردیم؟

یادداشت/شریعتمداری

چرا این جسد متعفن را دفن نمی‌کنید؟

اکنون سؤال این است که وقتی هیچیک از آنچه حریف در برجام، متعهد شده بود تحقق نیافته است، از برجام غیر از یک «جسد متعفن»! چه باقی مانده است؟

یادداشت/محمد صادق کوشکی

پمپئو، تحریم‌ها و تابستان داغ!

کدام کشور را مثل ایران اسلامی می‌توان آدرس داد که هشت سال تمام تحت شدیدترین حملات نظامی و محاصره اقتصادی باشد و نه‌تنها خم به ابرو نیاورد، بلکه با اقتدار، پیروز از میدان خارج شود.

یادداشت/ حسین شریعتمداری

آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

در کجای دنیا و با کدام عقل سلیم گرداب‌های خطرناک را که ظاهری فریبنده دارند، پیش پای مردم قرار می‌دهند و مسئولیت مقابله با آن را از دوش خود برمی‌دارند!

یادداشت/سعدالله زارعی

ایران و قدرت اختیار در برابر قدرت‌ اجبار

نفوذ جمهوری اسلامی، امروز یک نفوذ عمیق، پردامنه و همه‌جانبه است که البته جلوه‌های امنیتی و نظامی آن در تصور ایرانیان برجستگی بیشتری پیدا کرده است.

یادداشت/ مهدی فضائلی

سازهای ناکوک

برخی افراد همسو با دشمن کلا" بنای بر نق زدن و ایراد گرفتن از هر اقدامی را دارند. دستگاه قضایی کشور نه تنها نباید به چنین سازهای ناکوکی وقعی بنهد بلکه باید با عزمی راسخ تر و اراده ای محکم تر، مبارزه با فساد و مفسدین را دنبال کند و مطمئن باشد که افکار عمومی همراه و پشتیبان چنین اقداماتی است.

یادداشت/ حسین شریعتمداری

خودتان را به آن راه نزنید!

 

شورای نگهبان در اقدامی هوشمندانه با استناد به متن قانون اساسی لایحه الحاق کشورمان به کنوانسیون مقابله با تأمین مالی تروریسم-CFT- را رد کرد و روز تاریخی ۱۳ آبان را که ترامپ با انتخاب آن به عنوان «روز بازگشت تحریم‌ها» در پی انتقام از ملت ایران بود، به عزای آمریکا و متحدان بیرونی و دنباله‌های داخلی آن تبدیل کرد.