logo
امروز : دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰:۵۲
امام سجاد(ع): بدا به حال كسى كه يك هايش ( گناهانش ) بر ده هايش (حسناتش ) چيره شود(تحف العقول،281)
[ 2022/1/17 ] [ 13 جمادی الثانیه 1443 ]

رمز عملیات تقلب و یک دروغ سیاسی چگونه کشور را به آشوب کشاند؟

پس از گذشت بیش ازیک دهه از بروز فتنه 88 و در حالی که نظام اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی به افق های بلندتری می اندیشد لازم است هشدارها و انظار های مربوط به فتنه 88 مکررا یادآوری شود تا مبادا به دست فراموشی سپرده شود.

نگاهی به عقاید کلامی طالبان

گروه طالبان حنفی مذهبند واز فقه وعقاید ابو حنیفه نعمان بن ثابت پایگذار مذهب حنفی پیروی می‌کنند و همچنین از اعتقادات سلفی های عربستان سعودی بهره برده‌اند.

چند پرسش کلیدی از 44 اقتصاددان

انبارلویی نوشت: چون رئیس جمهور طبق اصل 126 قانون اساسی مسئول برنامه و بودجه کشور است و باید درخصوص حسن و قبح وضع اقتصاد کشور پاسخگو باشد.نامزدهای مطرح باید به این سؤالات پاسخ دهند.

اخلاق انتخاباتی، مطالبه مردم از نامزدها و حامیانشان

اقدامات ضداخلاقی در انتخابات ا آمریکا و توسط افراد فاسدی مانند ترامپ و کلینتون یا بایدن امر دور از ذهنی نیست اما در یک نظام اسلامی که رئیس‌جمهورش باید جزو نزدیکترین و منطبق ترین افراد با موازین اسلامی باشد انتظار غیر از این است.

یادداشت| مسئولیت‌های اخلاقی و اجتماعی کاندیداها

«کاندیداها باید از زمان شروع تبلیغات، صداقت در گفتار خود را به مردم اثبات کنند، تا پس از کسب آرای مردم، بتوانند به علت شهره بودن به صداقت در گفتار و عمل، برنامه‌های ملی را با حمایت آحاد افشار جامعه مدیریت کنند.»

صهیونیست‌ها در محاصره مقاومت

جوانی نوشت: وقتی صهیونیست‌های وحشت‌زده، چمدان‌ها را برای فرار می‌بندند، همه اینها نشانه‌هایی از یک واقعیت در حال وقوع است؛ «رژیم غاصب در مسیر محو شدن از صحنه روزگار است».

یادداشت| رسم «شیعه‌کشی»؛ چه‌کسی از این شرایط در افغانستان سود می‌برد؟

«رسم شیعه‌کشی» چند سالی است که در افغانستان چهره خود را پدیدار کرده است و طی سال‌های اخیر ده‌ها و صدها شیعه مظلوم افغانستان به شهادت رسیده‌اند، هر بار نیز گروهی موهوم تحت عنوان «داعش خوراسان» مسئولیت این جنایت را به‌عهده گرفته است.

چرا ظریف از مردم عصبانی است؟

مردم میان عزت، صلابت و امنیت و خفت،تزلزل و در نهایت جنگ اولی را انتخاب کردند. حق دارند عصبانی باشد سالها تخریب بر علیه مردان میدان به ثمر نرسید و مردم مردان میدان را انتخاب کردند چرا که آنها را صادق و خادم واقعی مردم یافتند.