logo
امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): محبوبترین کار‌ها در پیش خدا کاریست که دوام آن بیشتر است، اگر چه اندک باشد. نهج الفصاحه ص ۱۶۷
[ 2020/11/25 ] [ 9 ربيع الثانی 1442 ]

ارزیابی وضعیت نمازخانه‌های بین راهی از طریق سامانه به عنوان پایلوت در زنجان اجرا می‌شود

مدیر ستاد اقامه نماز استان زنجان گفت: برای اینکه ارزیابی وضعیت مساجد و نمازخانه‌های بین راهی، ساختار مشخصی پیدا کرده و نظارت‌ها نیز موثر باشد، سامانه‌ای به ابتکار استان زنجان طراحی شده که ابتدا به صورت پایلوت در سطح نمازخانه‌های این استان و در ادامه در کل کشور اجرا می‌شود.

امام حسن عسکری (ع) مظلومترین امام شیعیان جهان/ درسهایی که باید از سیره امام یازدهم گرفت

مسئول دفتر نمایندگی ولی‎ فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان گفت: همه زندگی امام حسن عسکری (ع) در زندان گذشت و ایشان به عنوان مظلومترین امام شیعیان جهان محسوب می‌شود.

پذیرش ولایتعهدی امام رضا(ع) به معنای پذیرش حکومت عباسی نبود/ مامون پس از اثبات علمیت امام رضا(ع)، ...

یک مرجع تقلید با بیان اینکه پذیرش ولایت‌عهدی مامون از مسائلی است که در امامت حضرت امام رضا(ع) مورد توجه قرار نگرفته است، گفت: در ظاهر شاید بگوییم که امام رضا(ع) با پذیرش ولایت‌عهدی به خود ظلم کرد و تهدید ظالم را پذیرفت اما با کمی دقت و تامل می‌بینیم که ائمه معصومین(ع) تابع شرایط بوده‌اند.

تبیین مقام امامت از نگاه شیعه/ چرا خداوند امامت را بر مردم واجب کرد؟

یک مرجع تقلید گفت: طبق فرمایش حضرت زهرا(س)، فلسفه این که خداوند، امامت را بر مردم واجب کرد به دلیل ایجاد نظم و مدیریت جامعه است تا در اثر یک شیوه عقلانی که جوابگوی تمام خواسته‌های بشر باشد بتوان تفرقه موجود در جوامع بشری را از طریق امامت از بین برد.

چرا امام حسن(ع) با معاویه صلح کرد؟

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری گفت: صلح امام حسن مجتبی(ع) با معاویه مربوط به شرایطی است که امام، دچار فقدان نیرو و محرومیت از یاران باوفا بودند و تعداد زیادی از یاران امام به واسطه تهدید و تطمیع معاویه از دور ایشان پراکنده شده بودند.

امام حسن (ع) مقدمه‌سازی امویان برای از بین بردن اسلام را خنثی کردند

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه انصار المهدی (عج) استان زنجان گفت: امام حسن مجتبی (ع) در بحث مسائل سیاسی نیز مقدمه‌سازی که برای از بین بردن اسلام از دست امویان انجام شده بود را خنثی کردند.

پیامبر اکرم(ص)، حاکمیت مقتدر و مقاوم در برابر دشمن را به نمایش گذاشت/ جهاد، اصلی‌ترین راه پیروزی بر ...

نماینده مردم استان زنجان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص)، حاکمیتی که با اقتدار در برابر دشمن ایستاد را به نمایش گذاشتند، گفت: بر این اساس کسانی که با ادعای عقلانیت در صدد تئوریزه کردن ذلت در برابر دشمن هستند، فاصله زیادی از مشق و مرام پیغمبر گرامی اسلام دارند.

هیاتی‌ها با رعایت دستورات بهداشتی، گزک به دست دشمن ندهند

مدرس حوزه علمیه و استاد معارف دانشگاه‌های زنجان با بیان اینکه هدف از تجمع و برگزاری مراسم مذهبی، اتصال و گرویدن به روح بلند ابی عبداله(ع) و تاسی به اهل بیت(ع) است، گفت: در اربعین امسال با توجه به شرایط کرونایی، همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند با قرائت زیارت اربعین در منازل می‌توانیم به روح بلند سیدالشهدا(ع) متصل شویم.

زیارت اربعین، بستری برای مبارزه با جهل و جلوگیری از گمراهی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، زیارت اربعین را بستری برای مبارزه با جهل و جلوگیری از گمراهی خواند و گفت: امام صادق(ع) در معرفی سیدالشهدا(ع) می‌فرماید: خدایا! امام حسین(ع) خون دلش را در راه تو بذل و بخشش کرد تا بندگانت را از جهل و گمراهی نجات دهد.

زیارت اربعین تعطیل بردار نیست

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: امسال مسلمانان جهان و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در زمان مشخصی با خواندن زیارت اربعین عرض ارادت خود را به امام حسین (ع) نشان می‌دهند.