logo
امروز : شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ ساعت ۳:۱۷
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/7/2 ] [ 2 ذو الحجة 1443 ]

چرا جوادالائمه(ع) را باب المراد می‌نامند؟

امام جواد(ع) جوان‌ترین امام شیعیان بودند، ایشان در سن ۹ سالگی به امامت رسیدند. مقتضیات زمان امام جواد (ع) طوری بود که حضرت به عنوان امام پاسخگو مطرح بودند. چرا که بیشترین پرسش‌های مردم از ایشان پرسیده شده است و بیش از دیگر امامان در دسترس همگان بودند.

زمان پیش ثبت نام اربعین ۱۴۰۱ اعلام شد

پیش‌ثبت‌نام متقاضیان تشرف به اربعین سال جاری از ۱۰ تیرماه جاری از طریق سامانه سماح آغاز می‌شود. البته پیش‌ثبت‌نام به معنای اعزام قطعی به عراق در ایام اربعین نیست.

سفر متقابل مسئولان ایران و سایر کشورها بهترین راهکار خنثی کردن تحریم‌ها است/ تضعیف فریضه حج، طراحی ...

امام جمعه خرمدره با اشاره به سفرهای متقابل بین مسئولان ایران و کشورهای همسایه گفت: این سفرها، بهترین راهکار برای خنثی کردن تحریم‌های جبهه استکبار و ایجاد رونق اقتصادی در کشور است.

افزایش قیمت کالاهای اساسی، روزهای سخت معیشتی به مردم پدید آورده است/ حج، فرصتی برای تاکید بر مساله ...

امام جمعه ماهنشان گفت: افزایش قیمت کالاهای اساسی و سرایت آن به بخش‌های دیگر، روزهای سخت معیشتی را برای مردم نجیب و صبور کشور پدید آورده که این امر نشات‌گرفته از عوامل مختلف داخلی و خارجی است.

مساجد، گوشت قربانی که صاحب ندارند!

مساجد، ۲۴ نهاد را بالای سر خود دارند که هرکدام خود را مسئول بخشی از امور آن می‌دانند اما حاضر نیستند مشکلات را گردن بگیرند. گویی مسجد گوسفند قربانی است که هر تکه‌ای از گوشتش را یک نهاد برده اما زیربار نمی‌روند که هزینه‌اش را بدهند.

حضرت معصومه(س) تفسیر متفاوتی از هویت زن را ارائه دادند/ حضرت معصومه(س) نشان دادند که در عین عفت و ...

مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی نورالزهرا(س) خواهران زنجان گفت: حضرت معصومه(س) با شخصیت اسلامی خود، تفسیر سوم و متفاوتی از هویت زن در پیش روی همگان قرار دادند.

امام صادق(ع) تبیین‌کننده و بسط‌دهنده مذهب شیعه بودند/ امام صادق(ع) استاد و الگوی جهاد تبیین است

کارشناس مسائل مذهبی با تاکید بر اینکه نباید اینطور تلقی شود که امام صادق(ع) بنیانگذار مذهب شیعه بوده‌اند، گفت: امام صادق(ع) بنیانگذار نبودند بلکه مبیّن، تشریح‌کننده، بسط‌دهنده و تبیین‌کننده مذهب شیعه بودند.

استان زنجان 900 هیات مذهبی ثبت‌شده دارد/ برگزاری دوره‌های آموزشی برای مداحان و مسئولان هیات‌های ...

کارشناس ساماندهی تشکل‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه اکنون حدود 900 هیات مذهبی ثبت‌شده در سطح استان وجود دارد، گفت: متقاضیان جهت ثبت هیات مذهبی می‌توانند به سامانه «طوبی» مراجعه کنند که راهنمای لازم در این سامانه آمده است.