logo
امروز : پنجشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۸:۰۰
نَفَسهاى آدمى گامهاى او به سوى مرگ است. نهج البلاغه، ص ۴۸۰، حکمت 74
[ 2022/12/1 ] [ 7 جمادی الاول 1444 ]

نمایشگاه صنایع‌دستی و دست آفرینی بسیج به ایستگاه پایانی رسید

مسئول انجمن صنایع‌دستی سازمان بسیج هنرمندان استان زنجان با بیان اینکه نمایشگاه صنایع‌دستی و دست آفرینی بسیج از 5 آذر تا 9 آذر به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، گفت: اختتامیه این نمایشگاه امروز برگزار می‌شود.

ساخت و سازی در حریم اثر تاریخی قلعه تپه ابهر انجام نمی‌شود

رئیس میراث فرهنگی شهرستان ابهر با رد هر گونه ساخت و ساز در حریم اثر تاریخی قلعه تپه ابهر گفت: تعدادی از افراد که در فاصله مشخص شده از این اثر تاریخی ساختمان احداث کرده‌اند با تخلف تعداد طبقات را بالاتر برده‌اند.

ارائه تسهیلات ویژه برای توسعه ظرفیت‌های پنهان گردشگری ایجرود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: منابع و تسهیلات بانکی ویژه ای را برای توسعه ظرفیت‌های پنهان حوزه گردشگری در شهرستان ایجرود در نظر گرفته ایم.

برگزاری ششمین جشنواره منطقه‌ای طلوع ظرفیتی در زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان با بیان اینکه هر رویداد بین‌المللی در هر منطقه‌ای که برگزار شود می‌تواند در جذب گردشگر برای آن منطقه مثمرثمر باشد گفت: جشنواره منطقه‌ای طلوع ظرفیتی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری زنجان است.

بازدید ۱۷۱ هزار نفری گردشگران از مکان‌های تاریخی استان زنجان/ افزایش چند برابری نظارت بر مکان‌های ...

معاون میراث فرهنگی استان زنجان با اشاره به بازدید ۱۷۱ هزار نفری گردشگران از مکان‌های تاریخی استان زنجان در شش ماهه نخست سال جاری گفت: زنجان با دارا بودن بیش از چهار هزار تخت آمادگی لازم برای پذیرش گردشگران در هر بازه زمانی را دارد.

جشنواره آش زنجان نمودی بارز از اتحاد قوم‌ها و مذهب‌های مختلف است

در پانزدهمین جشنواره آش و شانزدهمین نمایشگاه صنایع دستی که در زنجان در حال برگزاری است از اغلب نقاط کشور با قوم‌ها و مذهب‌های مختلف شرکت کرده‌اند و این جشنواره انسجام و اتحاد قوم‌ها و فرهنگ و آداب و رسوم مختلف را نشان می‌دهد.

لزوم توجه به صنایع دستی به عنوان یک صنعت ارز آور/ تولید صنایع دستی متناسب با نیاز جامعه انجام شود

رئیس میراث فرهنگی شهرستان زنجان گفت: توجه نکردن به صنایع دستی به عنوان یک صنعت ارز آور، مشکلی است که همواره مطرح است در حالی که تجارت صنایع دستی سهم قابل توجهی در رشد اقتصادی و افزایش درآمد های ارزی میتواند داشته باشد.

میراث فرهنگی مانع توسعه نیست/ میراث فرهنگی الگوی توسعه ایرانی اسلامی را ترویج می‌دهد

دبیر انجمن‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: این تصور اینکه میراث فرهنگی مانع توسعه است کاملا اشتباه بوده و اصلا درست نیست؛ میراث فرهنگی عامل اصلی توسعه پایدار در کشور است.