مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان:

اولین توربین بادی مولـد برق در زنجان احـداث شد/گاز زنجان پیشرو در استفاده از انرژی های پاک

شناسه خبر : ۵۷۷۰ سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۹

مدیر عامل این شرکت گاز استان زنجان گفت: گاز زنجان با احداث نخستین توربین بادی مولد برق در استفاده از انرژی های پاک پیشرو است.

به گزارش موج رسا; سید سعید عسگریان از احداث نخستین توربین بادی مولد برق در زنجان خبر داد و اظهار کرد:  شرکت گاز استان زنجان در سال 88 اقدام به احداث اولین ایستگاه مولد برق با سلولهای خورشیدی کرده است.

وی ابراز کرد: به همت کارشناسان و مهندسان شرکت گار استان زنجان در حال حاضر نخستین توربین بادی مولد برق، به عنوان مکمل مولدهای برق خورشیدی و به شکل هیبرید طراحی و احداث شده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان زنجان  با بیان اینکه در این راستا یکی از ایستگاه های تقلیل فشار گاز استان زنجان که قبلا در آن نخستین مولد برق خورشیدی احداث شده بود به عنوان طرح پایلوت، انتخاب شده است، عنوان کرد: در این مکان که در منطقه باد خیزی قرار دارد یک مولد بادی 1.2 کیلو وات اجرا و با لینک به مولد برق خورشیدی به عنوان یک تولید کننده برق هیبرید، تمامی برق مورد نیاز یک ایستگاه CGS را تولید کرد.

عسگریان تاکید کرد: شرکت گاز استان زنجان آماده است تا تجربیات خود را در زمینه طراحی و اجرای مولدهای هیبرید برق در زمینه استفاده از انرژی های پاک و استقرار پایلوت ان، در اختیار سایر شرکت های گاز استانی قرار دهد.

منبع:عصر زنجان