logo
امروز : یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۳۱
شعبان ماه من است. هر كه ماه مرا روزه بدارد، روز قيامت شفيع او خواهم بود. پیامبر اکرم(ص) بحارالأنوار،ج 94 ،ص 83
[ 2020/4/5 ] [ 11 شعبان 1441 ]
شناسه خبر : ۱۳۱۴۲

اربعین حسینی زمینه ‌ای برای ایجاد وحدت بین مسلمانان است

اربعین-حسینی-زمینه-‌ای-برای-ایجاد-وحدت-بین-مسلمانان-است

مدیرکل تبلیغات  اسلامی استان زنجان گفت: اربعین حسینی زمینه ‌ای برای ایجاد وحدت بین مسلمانان بوده و این همبستگی می تواند زمینه بروز تمدن بزرگ اسلامی را شکل دهد.

حجت الاسلام سعید احمدی در گفت  و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: مبلغان استان زنجان در موکب های اربعین خدمات ارائه می کنند.

وی با بیان اینکه ۸۴ مبلغه و مبلغ در این موکب ها حضور دارند، بیان داشت: اقدامات بسیاری در حوزه فرهنگی در موکب ها انجام شده است.

این مسئول با اشاره به توزیع بیش از دو هزار کتابچه راهنمای زائر در بین زائران، خاطرنشان کرد:دو هزار کتابچه ره پویه زیارت، سه هزار بروشور راهنمای مسافر و سه هزار  بروشور لغات پر کاربرد عربی توزیع شده است.

مدیرکل تبلیغات  اسلامی استان زنجان از توزیع کلیپ  و لوح های فشرده با محتوای اربعین و آداب زیارت توسط تبلیغات اسلامی استان خبرداد و گفت: کتابچه داستان کربلا از زبان حضرت رقیه (س) نیز در بین زائران توزیع شده است.

این مسئول برضرورت توجه به آداب اربعین تاکید کرد و گفت: رفتار عزاداران حسینی در عراق باید متناسب با فرهنگ کشور ما باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: پیاده‌ روی اربعین دارای پیام‌ های بسیاری بوده و می تواند بستری مهم برای تمدن‌ سازی باشد.

حجت الاسلام احمدی با بیان اینکه اربعین حسینی زمینه ‌ای برای ایجاد وحدت بین مسلمانان است، افزود: این وحدت و همبستگی می تواند زمینه بروز تمدن بزرگ اسلامی را شکل دهد.  وی ظرفیت اربعین حسینی را ظرفیت تمدنی و مواجهه با تمدن غرب عنوان کرد و افزود: اربعین فرهنگ فردگرایی غربی را با فرهنگ جمع‌ گرایی خود به چالش کشیده است.

این مسئول برضرورت توجه به بعد رسانه‌ ای اربعین تاکید کرد و گفت:اگر چه از این موضوع غفلت شده است اما اربعین خود رسانه ای بزرگ برای تبلیغ دین محسوب می شود.//ن

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *