logo
امروز : دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸
هر كس عبادات و كارهاى خود را خالصانه براى خدا انجام دهد، خداوند بهترین مصلحت ها و بركات خود را براى او تقدیر مى نماید.حضرت زهرا(س)
[ 2020/2/17 ] [ 22 جمادی الثانیه 1441 ]
شناسه خبر : ۱۱۹۶۷

انتقادات و سوالات جدی از عملکرد وزیر جهاد کشاورزی داریم/ شاهد بی‌تدبیری دولت در بحث گندم هستیم

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس‏ شورای اسلامی گفت: انتقادات جدی به عملکرد وزیر جهاد کشاورزی داریم.

علی وقف‌چی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با انتقاد از عملکرد وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: ما سوالات اساسی از وزیر جهاد کشاورزی داریم که حجتی تاکنون نتوانسته عملکرد راضی کننده‌ای نداشته است.

وی افزود: نگاه اقتصادی به بحث آب، حذف یارانه از محصولات کشاورزی وارداتی، الگوی کشت، بازارمحصولات کشاورزی، عدم مناسب نبودن شرایط برای صادرات و ... از جمله سوالات ما از وزیر جهاد کشاورزی است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش ورود گندم به سیلوها ابراز کرد: ما از ماه‌ها پیش به دولت هشدارهای لازم را در خصوص گندم داده بودیم اما متاسفانه دولت در این خصوص مقاومت کرد.

وی با بیان اینکه مجلس برای قیمت تضمینی پیشنهاد 2000 تا 2300 تومانی را دادیم، خاطرنشان کرد: این اختلاف قیمت تضمینی و تمام شده سبب شده تا برخی از کشاورزان گندم را به دولت نفروشند.

بیشتر بخوانید

هیچ نگرانی در ذخیره استراتژیک گندم در استان زنجان وجود ندارد/ خرید توافقی شرکت‌ها مشکلی در ذخیره گندم استان ایجاد نمی‌کند

وقف‌چی با اشاره به اینکه دولت اعتقادی به تامین یارانه گندم ندارد، گفت: جایگاه گندم به عنوان یک محصول استراتژیک باید مورد توجه جدی قرار گیرد اما دولت به این مهم کم توجهی کرد.

وی با بیان اینکه دولت می‌بایست براساس نرخ جهانی گندم از کشاورزان خرید می‌کرد، تصریح کرد: تمیهداتی اندیشیده شده تا گندم از کشور خارج نشود اما باید گفت که دولت در اعلام نرخ خرید تضمینی به دغدغه کشاورزان توجه جدی نداشت.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آن چیزی که ما در این سالها دیدیم این بود که برنامه خوبی در حوزه کشاورزی از طرف دولت وجود ندارد.

//س

  

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *