logo
امروز : جمعه ۹ اسفند ۱۳۹۸
پیامبر اکرم(ص):رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2020/2/28 ] [ 4 رجب 1441 ]
شناسه خبر : ۱۱۹۲۶

خرید و فروش کالای قاچاق در فضای مجازی اقتصاد کشور را مختل می کند

خرید-و-فروش-کالای-قاچاق-در-فضای-مجازی-اقتصاد-کشور-را-مختل-می-کند

کارشناس مسائل اقتصادی گفت:خرید و فروش کالاهای قاچاق در فضای مجازی ضربه مهلکی بر پیکر اقتصاد کشور می زند و ضروری است جلوی این خرید و فروش ها گرفته شود.

سید محمود موسوی امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا; اظهار داشت: افزایش روز به روز خرید و فروش کالای قاچاق در فضای مجازی ضربات مهلکی بر پیکر اقتصاد جامعه می زند.

وی با بیان اینکه امروزه فضای مجازی به محلی برای خرید و فروش انواع کالاهای قاچاق تبدیل شده است، بیان داشت: در بین فروشگاه های عرضه محصولات کالاهای قاچاق نیز دیده می شود.

این مسئول بیان داشت: تخلفات فروشگاه های اینترنتی هر روز افزایش می یابد و باید جلوی کلاهبرداری این فروشگاه ها گرفته شود.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان با اشاره به کلاهبرداری های حرفه ای در فضای مجازی، بیان داشت: تنها راه جلوگیری از فعالیت این فروشگاه ها هوشیاری مردم است.

موسوی با بیان اینکه متاسفانه شاهد هستیم که مردم بدون توجه به عواقب خرید از فروشگاه های اینترنتی خریداری می کنند، بیان داشت: در بسیاری از موارد شاهد تضییع حقوق مردم بوده ایم.

وی برضرورت شفاف سازی رسانه ها و صدا و سیما نسبت به عملکرد فروشگاه های اینترنتی و محل های فروش کالاهای قاچاق تاکید کرد و گفت: با تبلیغات گسترده ای در تلگرام در زمینه کالای قاچاق مواجه هستیم.

بیشتر بخوانید

این کارشناس اقتصادی با اشاره به شگرد برخی کلاهبرداران اینترنتی، بیان داشت: ممکن است برخی افراد فعال در این فضا به شکل حرفه ای چند سال فعالیت مثبت داشته و اعتباری برای خود کسب کنند اما در نهایت با کلاهبرداری بزرگی بار خود را بسته و سر مشتریان کلاه می گذارند.

موسوی کسب درآمدهای میلیاردی از فضای مجازی را به دلیل عدم آگاهی مردم از ویژگی های این گونه افراد عنوان کرد و گفت: وقتی تنها با یک شماره تماس کالایی خرید و فروش می شود، نمی توان به درست بودن کار اعتماد کرد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه گاهی مردم خود را در معرض کلاهبرداران حرفه ای قرار داده و معاملات چند میلیون تومانی انجام می دهند.

این مسئول با اشاره به فعالیت روشن و شفاف اصناف در استان زنجان، بیان داشت: اصناف با چند دهه فعالیت برای خود اعتبار و آبرو جمع می کنند و رضایت مشتریان را نیز کسب می کنند.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان با بیان اینکه متاسفانه اهرمی برای نظارت بر فضای مجازی وجود ندارد، افزود:پلیس فتا می تواند نسبت به شناسایی این گونه خرید و فروش ها اقدام کند.

موسوی گفت: توصیه من به مردم این است که هوشیار باشند چرا که پلیس نمی تواند مراقب جیب و مال ما باشد،گاهی به دلیل رها کردن اموال خود برای دزد زمینه وسوسه را ایجاد می کنیم.

وی برضرورت فرهنگ سازی برای عدم استفاده مردم از کالای قاچاق تاکید کرد و افزود: باید به کاسبانی که ریشه در کار داشته و در صورت ورشکسته شدن نیز ضررو زیان مردم را جبران می کنند، اعتماد کنیم.//ن

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *