logo
امروز : یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
حضرت مهدی(عج):برای تعجیل در ظهور من زیاد دعا کنید که خود فَرَج و نجات شما است. (کمال‌الدین، ج ٢، ص ٤٨٥)
[ 2020/2/23 ] [ 28 جمادی الثانیه 1441 ]
شناسه خبر : ۱۱۸۸۷

رتبه 9 ام استان زنجان درتردد وسایل نقلیه سنگین درجاده ها

رتبه-9-ام-استان-زنجان-درتردد-وسایل-نقلیه-سنگین-درجاده-ها-

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان زنجان گفت: در حالیکه میانگین کشوری ز حیث درصد تردد وسایل نقلیه سنگین 14درصد بوده است، استان زنجان در رتبه 9 ام کشور ادر جاده ها قرار دارد.   

به گزارش موج رسا; عبدالحسین علی اکبری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به كنترل تردد وسايل نقليه با 56 دستگاه ترددشمار برخط در محورهاي بين شهري استان و 18 دستگاه منصوبه در ورود و خروج محورهای مواصلاتی استان (جمعا 74 دستگاه بصورت رفت و برگشت )، در تیر ماه سال جاري تعداد14 میلیون و 610 هزار و  157تردد ثبت شده است .

وی گفت: 2 میلیون و 278 هزار و 519 تردد وسيله نقليه از طریق 18 تردد شمار در ورودی و خروجی های استان و 12 میلیون و 331 هزار و 638تردد توسط  56 تردد در سطح راه های استان ثبت شده است. 

این مسئول تصریح کرد: بیشترین تردد ورودی در آزادراه قزوین – زنجان با 645 هزار و431 تردد و کمترین تردد در محور گرماب- زرینه رود با 16 هزار و519 جابجایی صورت گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با اشاره به اینکه 20  درصد از كل تردد وسايل نقليه به وسايل نقليه سنگين اختصاص داشته است، گفت: در حالیکه میانگین کشوری 14درصد بوده و استان زنجان در رتبه 9 ام کشور از حیث درصد تردد وسایل نقلیه سنگین در جاده ها قرار دارد. 

بیشتر بخوانید

علی اکبری ميانگين نرخ جريان تردد وسايل نقليه در محورهاي استان در اين مدت، 276 وسيله نقليه در هر ساعت عنوان کرد و افزود: ميانگين كشوري اين نرخ در اين مدت 388 وسيله نقليه است و استان زنجان در خصوص نرخ جريان تردد وسايل نقليه در محورهاي مواصلاتي، رتبه 17 را در كشور داراست .

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان زنجان با توجه به آمار موجود، تعداد تردد در ورودی و خروجی های آزادراه ها و محورهای ترانزیت استان زنجان که شامل مسیر رفت و برگشت  آزادراه زنجان-قزوین ، آزادراه زنجان-تبریز ، ترانزیت زنجان- ابهر و زنجان - میانه می شود جمعا یک میلیون و 539 هزار و 396 تردد است که حدود68  درصد از کل تردد در محورهای ورود و خروج استان است.//ن

انتهای پیام/

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *