logo
امروز : یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰
پیامبر اکرم(ص): ماه مبارک رمضان ابتدایش رحمت و میانه‏ اش مغفرت و پایانش آزادى از آتش جهنم است. (بحار الانوار، ج 93، ص 342)
[ 2021/4/18 ] [ 5 رمضان 1442 ]
شناسه خبر : ۹۹۵۶
حجت‌الاسلام صادقی‌نیارکی در گفت‌وگو با موج رسا:

تساهل‌هایی را در جلوگیری از قاچاق دام زنده از کشور شاهد بودیم/ اعمال محدودیت‌ برای خروج دام از استان زنجان/ به دادستانها برای ورود به بازار و اقلام اساسی مردم ماموریت ویژه دادم

تساهل‌هایی-را-در-جلوگیری-از-قاچاق-دام-زنده-از-کشور-شاهد-بودیم-اعمال-محدودیت‌-برای-خروج-دام-از-استان-زنجان-به-دادستانها-برای-ورود-به-بازار-و-اقلام-اساسی-مردم-ماموریت-ویژه-دادم

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به آشفتگی بازار گوشت گفت: نباید بازار گوشت این چنین می‌شد.

حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به وضعیت بازار گوشت و موضوع قاچاق دام اظهار کرد: ما در سطح کلان با توجه به اینکه کشوری غنی در این حوزه بوده و تولید گوشت‌مان کم نیست و واردات‌مان نسبت به تولید کم است بنابراین انتظار داشتیم دولت با اتخاذ سیاست‌های درست و منطقی از قاچاق دام زنده و گوشت به خارج از کشور به خصوص کشورهای همسایه جلوگیری می‌کرد اما تساهل‌هایی در این حوزه دیدیم.

وی با بیان اینکه این تساهل‌ها منجر به آشفتگی در بازار گوشت شد، ابراز کرد: ما با آن میزان تولید درصد وابستگی اندکی داشتیم و نباید بازار گوشت این چنین می‌شد و باید جلوی قاچاق گرفته می‌شد که اکنون این اتفاق در حال افتادن است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه در استان زنجان محدودیت‌هایی را در خصوص خروج دام زنده از استان قائل شدیم، عنوان کرد: تلاش می‌کنیم که در گوشت‌ مصرفی استان مشکلی وجود نداشته باشد، در خصوص دام سنگین که از استان همجوار وارد می‌شود و با توجه به محدودیت‌هایی که این استان در خروج دام اعمال کرده بود مشکلاتی را شاهد بودیم که با رایزنی و اعمال تدابیری سعی کردیم که این مشکل حل شده و استان مشکلی نداشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه با توجه به داشته‌هایمان در این حوزه قیمت گوشت نباید به یکباره این چنین افزایش می‌یافت، افزود: دولت، دستگاه‌های نظارتی و بازرسی این بخش که عموما از زیرمجموعه دستگاه‌های اجرایی هستند باید به موقع عمل می‌کردند و اجازه نمی‌دادند که وضعیت به اینجا برسد.

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی تصریح کرد: وقتی بنده این آشفتگی را دیدم، ماموریتی به همکاران قضایی خودم در دادسراها دادم و تکلیف کردم که همه دادستان‌ها به بازارو اقلام اساسی مردم ورود کنند و اگر کسی برخلاف قوانین و دستورالعمل‌ها و قواعد جاری عمل و کوتاهی کرده باشد، با آن برخورد جدی داشته باشند.

وی با بیان اینکه به دادستانها تاکید کرده‌ام که گرانفروشان را شناسایی کنند، گفت: به سازمان تعزیرات حکومتی نیز ماموریت‌هایی را داده‌ام که امیدواریم که شب عید شاهد یک آرامش و قیمت تثبیتی و فراوانی درسطح استان باشیم.

عالی‌ترین مقام قضایی استان زنجان تاکید کرد: زیبنده یک جامعه اسلامی نیست که برای گوشت یخ زده صف ببندند و امیدواریم با تلاشهایی که صورت می‌گیرد این موضوعات برطرف شود.

//س

 

 

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *