logo
امروز : جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹
پیامبر اکرم (ص): رجب ماه بارش رحمت الهى است. خداوند در اين ماه رحمت خود را بربندگانش فرو مى ريزد.
[ 2021/2/26 ] [ 14 رجب 1442 ]
شناسه خبر : ۹۹۳
هنرمند زنجانی:

جشنواره قلم های آسمانی صحنه متعالی از فضای معنوی را به تصویر کشید/حضور پر رنگ هنرمندان در جشنواره قلم های آسمانی

جشنواره-قلم-های-آسمانی-صحنه-متعالی-از-فضای-معنوی-را-به-تصویر-کشید-حضور-پر-رنگ-هنرمندان-در-جشنواره-قلم-های-آسمانی

هنرمند هشت سال دوران دفاع مقدس گفت: جشنواره قلم های آسمانی در مسیر تعالی سبک زندگی ایرانی- اسلامی در تولیدات و ارتقای فرهنگ عمومی گام برداشته و صحنه متعالی از فضای معنوی به تصویر کشید.

حسن مهدیون امروز در گفت و گو با خبرنگار موج رسا;  اظهار داشت: در سال های دفاع مقدس و پس از آن  یکی از خدمات ناچیزی  که می توانستم برای خانواده شهدا انجام دهم به تصویر کشیدن تصاویر شهدا بدون دریافت هزینه آن بود که یکی از افتخارات دوران زندگی من است.

 وی با اشاره به برگزاری جشنواره قلم های آسمانی در زنجان، خاطرنشان کرد:ظرافت به نمایش درآمدن صحنه زندگی و آگاهی بخشی در مسیر تعالی سبک زندگی ایرانی- اسلامی در تولیدات و ارتقای فرهنگ عمومی با نگاهی تإثیرگذار و ایجاد محتوای معنوی،ضروری است.

وی افزود: می توان درحوزه هنرهای تجسمی با ارتباط گیری از نخبگان هرچه بیشتر از پیش درعمق بخشی به نشاط پاک در فضای عمومی جامعه قدم های فعالتر وملموس برداشته شود.

این هنرمند زنجانی با بیان اینکه برگزاری هنرواره «قلم های آسمانی»درگرامیداشت روز شهید اقدام قابل تحسینی است، افزود: این هنر واره به همت بنیاد شهید و نگاه ویژه مدیریت و کارشناسان این مجموعه با بهره مندی از ظرفیت هنری استان برگزار شد.

وی با اشاره به حضور بیش از 150نفر از هنرمندان جوان و اساتید در این جشنواره، گفت: این حضور نشانگر احساس عمیق و لطیف جامعه هنری در ماندگاری فداکاری ها و ایثارگری های رزمندگان،جانبازان وشهدای هشت سال دفاع مقدس وتکریم وعرض ارادتی به ساحت خانواده های معزز شهدای بزرگوار بود.

این هنرمند حوزه دفاع مقدس بیان داشت: آثار ارائه شده در حوزه مختلف هنرهای تجسمی و نیز خوشنویسی وخلاقیت پدید آمده تک تک شرکت کنندگان نگاه زیبا و آسمانی را به نمایش گذاشته و صحنه متعالی از فضای معنوی به تصویر کشید.

مهدیون خاطرنشان کرد:امیدوارم برنامه هایی از این دست که به موضوعات دینی،آئینی وانقلابی توجه دارد بیشتر برگزار شود تا هنرمندان عرصه فرهنگی و هنری شایستگی های خود را با عموم مخاطبین جامعه به اشتراک گذاشته و ذهن تصویرگر و دل های آسمانی جوانان همواره در آفرینش آثاربدرخشد.

وی گفت: این هنر واره به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستان،انجمن هنرهای تجسمی برگزار شد.//ن

انتهای پیام/

نظرات
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند. *