گروه:اقتصادي
ساعت :  ۱۴:۳۱ منتشرشده درتاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ شناسه خبر : ۹۸۹۵
رئيس اداره امور فناوري‌هاي مكانيزه جهاد كشاورزي زنجان:

رئيس اداره امور فناوري‌هاي مكانيزه سازمان وي با بيان اينكه اختصاص12 میلیارد ریال تسهیلات یارانه‌دار برای اجرای طرح کشاورزی حفاظتی در استان زنجان گفت: 48 هزار و 500 هکتار از مزارع گندم استان تحت پوشش کشاورزی حفاظتی است.

مظفر یوسفی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; از تخصیص 12 میلیارد ریال تسهیلات یارانه‌دار از محل کمک‌های فنی اعتباری طرح کشاورزی حفاظتی با سود و کارمزد 4 درصد برای اجرای این طرح در استان خبرداد و اظهار کرد: این میزان تسهیلات برای تامین انواع بذرکارهای کشت مستقیم و یا اصلاح بذرکارهای عمیق‌کار دیم به بذرکارهای کشت مستقیم اختصاص داده شده است.

وي با بیان اینکه هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی برای جذب این میزان اعتبار هستیم، خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از یک هزار و 500 دستگاه ادوات خاک‌ورزی حفاظتی برای اجرای عملیات خاک‌ورزی حفاظتی در استان زنجان تامین شده است.

رئيس اداره امور فناوري‌هاي مكانيزه جهاد كشاورزي استان زنجان با اشاره به اینکه در حال حاضر 46 هزار هکتار از مزارع گندم دیم استان زنجان تحت پوشش "کم‌خاک‌ورزی" یا "خاک‌ورزی حفاظتی" قرار دارد، عنوان کرد: همچنین با تامین 20 دستگاه بذرکار کشت مستقیم 2 هزار و 500 هکتار از مزارع گندم آبی و دیم استان بدون هیچ گونه عملیات خاک‌ورزی به زیر کشت رفته است.

وي خاطر نشان كرد: طبق پیش‌بینی‌های انجام گرفته با جذب 12 میلیارد ریال اعتبار مذکور حداقل 50 دستگاه بذرکار کشت مستقیم در استان زنجان تامین شده و سطح کشت مستقیم در استان به 10 هزار هکتار افزایش خواهد یافت.

//س

انتهای پیام/

ارسال نظر
6 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات